Personel Alımı

Hazine ve Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi üzerinden Hazine ve Maliye Bakanlığının bir ilanı yayımlandı. Bu ilanda Bakanlığın uzman personel alımı yapacağı ifade edildi. İlana başvurular bugünden itibaren başladı ve 30 Haziran'a kadar devam edecektir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Bu ilanda uzman personel alımı yapılacağı ve başvuruların 30 Haziran’a kadar devam edeceği vurgulandı. Söz konusu ilanda hukuk, Matematik –İstatistik- Ekonometri, Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler, İktisat- Maliye- Çalışma Eko. ve End.İliş, Genel Mühendislik genel mühendislik alanlarından uzman personel alımı yapılacağı ifade edildi.

5671 sayılı Merkezi Finans ve İhale Biriminin İstihdam ve Bütçe Esasları Hakkında Kanun ile 20.10.2007 tarih ve 26676 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, toplam 8 adet Uzman Personel pozisyonu için personel alımı yapılacağı ifade edildi. Ayrıca ilanda 13-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında Giriş Sınavı yapılacağı ancak Covid-19 salgını nedeniyle olası idari izin, karantina, sokağa çıkma yasağı vb. gibi yasal zorunluluklar nedeniyle sınav tarihlerinde değişiklik yapılabileceği vurgulandı.

Birim, yapılacak sınav sonucunda yukarıda belirtilen alanlarda ve sayıda başarılı aday bulunmadığı takdirde, başarılı aday sayısı kadar personel istihdam edebilir veya yukarıda belirtilen alanlar ve sayılar arasında değişiklik yapabilir.

ARANAN ŞARTLAR

Hazine ve Maliye Bakanlığı uzman personel alımı ilanı kapsamında sınava katılım için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte aranan şartlar:

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) Sınav tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (askerliğini yapmış olanlar için bu sınıra askerlikte geçen süre eklenir),

c) En az dört yıllık eğitim veren üniversite ve fakültelerin yukarıda belirtilen bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

YDS EN AZ 80 PUAN

d) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen ” Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından(YDS) İngilizce dilinden en az 80 (seksen) puan almak veya dil yeterliliği bakımından veya buna denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak, (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eşdeğerlilik tabloları için: www.osym.gov.tr),

KPSS DETAYI

e) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018-2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından,

– 1.Grupta yer alanlar için (Hukuk), KPSS P-4 puan türünden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir) ve tercihen avukatlık stajını yapmış bulunmak ,

– 2.Grupta yer alanlar için (Matematik –İstatistik- Ekonometri), KPSS P-1, P12, P-13 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)

– 3.Grupta yer alanlar için (Kamu Yönetimi-Uluslararası İlişkiler), KPSS P-32, P-37 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)

– 4.Grupta yer alanlar için (İktisat- Maliye- Çalışma Eko. ve End.İliş.), KPSS P-16, P-21, P-42 puan türlerinin birinden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)

– 5.Grupta yer alanlar için (Genel Mühendislik), KPSS P-1 puan türünden en az 80 (seksen) puan almış olmak ve başvuruda bulunanlar arasında puana göre yapılacak sıralamada, bu alan için belirlenen kontenjanın dört katı aday arasında bulunmak (son sıradaki adaya eşit puan alanlar da sınava kabul edilecektir.)

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar internet adresinden (http://www.cfcu.gov.tr) temin edilecek “İş Talep Formu” ve başvuru kılavuzunda belirtilen belgeler posta veya kargo yoluyla yine kılavuzda belirtilen adresine, en geç 30 Haziran 2020 Salı günü mesai saati sonuna kadar ulaştırılmak suretiyle başvuru gerçekleştirilecektir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

İlgili Makaleler