Personel Alımı

Haziran Uğurlu Geldi; Önce TÜBİTAK, Ardından YTE ve İŞKUR Personel Alımı Yapacağını Açıkladı! Başvurular Başladı; 844 Personel Birden Alınacak…

İş arayan vatandaşların gözünü kulağını çevirdiği kamu işe alım ilanlarına haziran ayı itibariyle üç yeni ilan daha eklenmiş bulunuyor. Bu ay personel alacak olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Yüksek Teknoloji Enstitüsü (YTE) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş başvurularını başlatıyor.

İşe alım gerçekleştirecek olan kamu kurumları, haziran ayı itibariyle süreçlerini hızlandırıyor. Başvuruları başlatmış olan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Yüksek Teknoloji Enstitüsü (YTE) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) boş olan pozisyonları da başvuru yapacak olan adaylar için açıklamış bulunuyor.

TÜBİTAK Personel Alımı Yapıyor

Haziran ayı içerisinde alım yapacak kurumlardan biri olduğunu açıklayan Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu veya kısaca TÜBİTAK, kendi bünyesinde istihdam edeceği memur, sürekli işçi ve kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Kontenjanını 614 olarak açıklamış olan TÜBİTAK, söz konusu 614 kişinin hangi kadrolarda istihdam edileceğini duyurmuş bulunuyor. TÜBİTAK’tan gerçekleştirilen duyuruya göre, 614 kişinin 84’ü araştırmacı olarak istihdam edilecekken; 413’ü bilimsel ve teknolojik araştırma kurumu bünyesinde araştırmacı, 15’i teknik ve destek personeli, 67’si AR-GE bünyesinde istihdam edilecek olan AR-Ge teknisyeni, 33’ü ise işçi olarak alınıyor.

YTE ve İŞKUR Da Personel Alıyor

İşe alım ilanlarının yayınlanmaya devam ettiği şu günlerde arka arkaya gelen işe alım ilanlarından biri Yüksek Teknoloji Enstitüsü (YTE) işe alım ilanı olurken; diğeri de Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ilanı oluyor. Bu kapsamda YTE, kendi bünyesinde çalışmak üzere 30 personel alımı gerçekleştiriyor. YTE’nin alacağı personellerin 15’i büro personeli olarak istihdam edilecekken; 7’si güvenlik görevlisi, 3’ü bahçe bakımı ve düzenlemesi personeli, 5’i ise yine farklı bir mezuniyet gerektiren büro personeli olarak istihdam ediliyor. İşe alım ilanında detaylara yer veren bir diğer kurum olan İŞKUR ise, kendi bünyesinde istihdam edeceği 200 personel arayışı içerisine girmiş bulunuyor. Alacağı 200 personelin 111’ini koruma ve güvenlik görevlisi olarak istihdam eden İŞKUR, kalan 89 personeli ise aşçı ve temizlik görevlisi olarak istihdam edeceğini duyuruyor. Başvurular haziran ayı içerisinde kurumların kendi siteleri üzerinden gerçekleştiriliyor.

İlgili Makaleler