Gündem

Helikopterlerle virüs ilaçlaması yapılacak mı? EGM’den açıklama geldi!

Dünyaya yayılan corona virüsü (Covid-19) için Türkiye’de sosyal medya hesapları üzerinde bazı paylaşımlar yapılıyor. Son olarak sosyal medya hesapları ve WhatsApp gruplarında, Eskişehir’de corona virüsü salgını için helikopterlerle ilaçlama yapılacağı yönünde paylaşımlar yapıldı. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, o paylaşımlar hakkında duyuruda bulundu.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında yaşanan artışla beraber sosyal medya hesaplarının üzerinde asılsız iddialar da yayılmaya devam ediyor. Eskişehir’de bazı sosyal medya hesapları tarafından Covid-19 için helikopterlerle ilaçlama yapılacağı bilgisi yayıldı. EGM tarafından bu iddianın asılsız olduğu ve vatandaşların itibar etmemesi gerektiği bildirildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Bazı sosyal medya hesapları ve whatsapp gruplarında “Eskişehir de bu gece helikopterlerle korona virüsü ile alakalı ilaçlama yapılacağı, kent sakinlerinin sokaklara çıkmaması ve evlerinin camlarını kapalı tutmaları gerektiği” şeklinde asılsız paylaşımlar yapıldığı görülmüştür.
Bu tarz asilsiz haberleri dolaşıma sokan ve paylaşanlar hakkında gerekli yasal işlemler derhal yapılmaktadır.
Vatandaşlarımızın bu ve bunun gibi asılsız paylaşımlara itibar etmemelerini, yanlızca resmi kurumlar tarafından yapılacak açıklamaları dikkate almalarını önemle rica ederiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir