Gündem

Hepimizin yıllardır sağlıklı diye tükettiği o içecek kansere neden oluyor!

Sağlıklı olmak için içiyorduk kanser olmak için uğraşıyormuşuz. Hepimizin yıllardır sağlıklı olmak için tükettiği sütün kansere neden olduğu açıklandı.

Amerikalı biyokimyacı T.Colin Campbell, Sütün içerisinde bulunan bir maddenin kanser yaptığını iddia etti. Yaptığı açıklamalarla çok konuşulacak olan Campbell, sütün içerisinde bulunan kazein maddesinin, kanserojen olduğunu belirtti ve yıllardır sağlıklı diye tüketmekte olduğumuz sütün en zararlı gıdalardan biri olduğunu duyurdu.

Parçalanırken vücuda zarar veriyor

Yaptığı araştırma ve sonuçları tarafından süt ticaretiyle uğraşanların hedefi haline gelen Camphell, “Kazein bugüne kadar kanserle ilişkisi en kuvvetli olan maddelerden biri” diyerek, kazein’in vücutta çok yavaş parçalandığına ve parçalanırken vücudun belirli yerlerine zarar verdiğini ifade etti.

Kemik erimesine neden oluyor

Konuşmalarını Çin Tıp Akademisi, Cornell Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi tarafından yürütülen bir araştırmaya dayandıran Camphell, ilgin bir şekilde sütteki kalsiyumun kemiklerimize iyi gelmediği, aksine kemik erimesine sebep olduğunu belirtti. Sütün içindeki kazein maddesinin inek sütünün yaklaşık yüzde 90’ını oluşturduğunu söyleyen Camphell sütün bu yüzden ücudumuzda çok fazla asit üretimine sebep olduğunu, ve zaman geçtikçe kemikleri erittiğini söyledi.

Birçok sorunun temelinde o var

Araştırmacı ayrıca sütün mide rahatsızlıkları, sindirim problemler, kaşıntı ve sivilceye de neden olduğunu söyledi.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir