Gündem

‘Her Ev Bir Okul’ kampanyası nedir? Emine Erdoğan kampanyaya 100 bilgisayar bağışladı! Kampanyaya başvuru nasıl yapılır?

Türk Kızılay uzaktan eğitim sürecinde ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine destek olmak için “Senin Desteğin Oldukça, Okul Her Yerdir” sloganı ile yeni bir kampanya başlattı. Kampanyaya Emine Erdoğan 100 bilgisayar ile destek oldu. Peki, Her Ev Bir Okul kampanyası nedir? Kampanyaya başvuru nasıl yapılır?

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle milyonlarca öğrenci uzaktan eğitim görüyor. Teknolojik ekipmanı olmayan öğrenciler için ise Kızılay Her Ev Bir Okul Kampanyası’nı başlattı. Kampanya hakkında açıklamada bulunan Türk Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Adem Salih Deniz, “Uzaktan eğitim için gerekli teknolojik ekipmanı olmayan bir çocuğun bile eğitiminden geri kalmaması için ihtiyaç sahibi öğrenci ve ailelerine destek olmak maksadı ile kampanyamızda toplanan yardımlar, Milli eğitim bakanlığına teslim edilecek” ifadelerini kullandı.

Tablet ve bilgisayarlar bakanlık vasıtasıyla dağıtılacak

Alınacak olan dizüstü bilgisayar ve tablet bilgisayarların yine bakanlık vasıtası ile dağıtılacağını ifade eden Başkan Deniz, “İnternet sitemiz üzerinden hangi konuda yardım yapacağınızı belirtmek sureti ile genel merkezimizin hesaplarına doğrudan yardım yapabilir. Uzaktan eğitime, yakın destek Web sitemizden ve mobil uygulamamızdan kolayca yapabileceğiniz gibi, 168 Ücretsiz Çağrı Merkezimiz üzerinden, Tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 numaralı Türk Kızılay Posta Çeki hesabından.

Tüm GSM operatörleri üzerinden 2868’e “EĞİTİM” yazıp mesaj (SMS) yollayarak 10₺ katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca şubemizi ziyaret ederek bağışınızı şubemizde gerçekleştirebilir ya da 0 258 264 43 43 telefonumuzdan şubemizi arayarak hangi konuda bağış yapmak istediğinizi belirtip, şubemiz personeli sizin eviniz ya da iş yerinizden yapmak istediğiniz bağışı alıp, genel merkez hesaplarımıza makbuz karşılığı sizin adına yatırabiliriz. Halkımızın şimdiye kadar olduğu gibi bundan böyle de gerekli katkıyı vereceğine inanıyoruz”

Emine Erdoğan kampanyaya destek oldu

Emine Erdoğan, Kızılay’ın kampanyasına 100 dizüstü bilgisayar ile destek oldu. Resmi twitter hesabı üzerinden de paylaşımda bulunan Erdoğan, “Uzaktan eğitim döneminde ihtiyaç sahibi çocuklarımızın eğitimden geri kalmaması için eğitim gönüllülerini Kızılay’ın ‘her ev bir okul olsun’ kampanyasına destek olmaya davet ediyorum. #SensizOlmaz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler