EkonomiGündem

Bakan Açıkladı: Her Eve Hızlı İnternet İmkanı Sunulacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kamu Bilişim Derneği tarafından elektronik ortamda gerçekleştirilen Kamu Bilişim Dijital Zirvesi'nin başlangıcında bir konuşma yaptı ve açıklamasında, 2023'te Her Yerden Herkese Genişbant bünyesinde bütün ailelere en az 100 Mbps hızda olmak üzere genişbant imkanı sunmak için harekete geçtiklerini belirtti.

Giderek dijitalleşen dünyaya bir de Covid-19 salgını eklenince internetin önemi daha da arttı ve pek çok sektör için vatandaşa erişim kaynağı haline geldi. Özellikle hızlı internetin gittikçe önemli hale geldiği zorlu zamanlarda, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından konuya ilişkin açıklamalar yapıldı. Bakan Karaismailoğlu, Kamu Bilişim Derneği’nin elektronik ortamda gerçekleştirdiği Kamu Bilişim Dijital Zirvesi’nin başlangıç konuşması olarak her aileye en az 100 Mbps hızda genişbant erişimi sunmak için çabaladıklarını belirtti.

83 MİLYON ABONE BULUNUYOR

Bakan Karaismailoğlu, abone sayısının yüzde 100 oranına getirerek fiber abone sayısını 10 milyona çıkartmayı amaçladıklarını aktardı. Ayrıca altyapı kurulumunda gerçekleştirilen iyileştirmelerle elektronik haberleşmenin önünün açılması için planlamalar yaptıklarını kaydetti.

Karaismailoğlu, 83 milyon abone olduğunu ve 10 yıl önce tarife ücretleri 11,7 kr/dk iken bu ücretin şu an 1,5 kr/dk olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler