Magazin

Herkes Aras Bulut İynemli’yi Konuşuyordu; Asıl Vurgunu Can Yaman’ın Yaptığı Ortaya Çıktı! Disney Plus, Can Yaman’a Bölüm Başına…

Küreselleşen dünyada her geçen gün daha da gelişen internet dünyasının yaşamımıza kattığı yeniliklerden biri de dijital yayın platformları oldu. Dünyaca ünlü dijital yayın platformu olan Disney Plus ise, Türkiye piyasasına girmek için geri sayıma başladı.

Türkiye’de yayına sokacağı diziler için ekranların birbirinden ünlü isimleri ile anlaşan Disney Plus, önce Aras Bulut İynemli, ardından ise Can Yaman ile anlaşmaya vardı. Aras Bulut İynemli’nin Disney Plus’tan alacağı iddia edilen bölüm başı rakam herkesi şoke etmişti ki, Can Yaman’ın alacağı ücretin ortaya çıkmasıyla birlikte yaşanan şok ikiye katlandı.

Aras Bulut İynemli’nin Atatürk Rolü 700 Bin TL’ydi

3 Haziran 2022 tarihi itibariyle Türkiye’de yayın hayatına başlaması beklenen Disney Plus isimli dijital yayın platformundaki dizi sayısı da günden güne artmaya devam etmiş, pek çok ünlü isim Disney Plus ile anlaşmıştı. O isimlerden biri olan Çukur’un Yamaç Koçovalı’sı Aras Bulut İynemli, Disney Plus dijital yayın platformunda cumhuriyetin 100. yıldönümünde yayınlanacak olan Atatürk isimli dizi ile anlaştı. Dizide Atatürk’e hayat verecek olan Aras Bulut İynemli’nin imaj değişikliğine gitmeye başlaması dikkat çekerken; ünlü oyuncunun yapımdan alacağı bölüm başı ücret dudakları uçuklatmıştı. Disney Plus’tan bölüm başı 700 bin TL alacak olduğu öğrenilen Aras Bulut İynemli’yi gündem dışı bırakan ise Can Yaman’ın Disney Plus ile bölüm başına anlaştığı ücret oldu.

Can Yaman’ın El Turco Rolü 1,5 Milyon TL

Disney Plus isimli dijital yayın platformuna dizi çekecek olan bir diğer isim de şimdilerde kariyer yaşamını İtalya’da sürdüren Can Yaman oldu. İtalya’da iki ayrı dizide boy gösteren Can Yaman, Disney Plus ile El Turco dizi için anlaşmaya vardı. Viyana Kuşatması’nın ardından İtalya’nın bir köyüne yerleşen El Turco’nun kahramanlıklarını anlatacak olan dizide El Turco isimli Osmanlı askerini canlandıracak olan Can Yaman’ın bölüm başı 1,5 milyon TL’ye anlaştığı iddiası ise, Aras Bulut İynemli’nin bölüm başı alacağı 700 bin TL’yi hemen unutturdu. Öte yandan her iki isim de Disney Plus ile anlaştıkları iddia edilen ücret tarifelerini henüz doğrulayan ya da yalanlayan bir açıklama gerçekleştirmedi.

İlgili Makaleler