EkonomiGündem

Herkese 277 İla 1460 Lira Arasında Destek ! Başvurular Devam Ediyor

Milyonlarca kişiyi ilgilendiren bir haber geldi. Buna göre herkese 277 lira ile 1460 lira arasında maddi destek sağlanıyor. Ayrıca başvurular hala devam ediyor.

Milyonlarca kişiye 277 le 1460 lira arasında maddi destek sağlanıyor. Bu destekler için başvurular devam ediyor. Peki bu desteklerin detayları neler? Haberimizin devamında kamuilanlari.com olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz…

Devlet, maddi durumu yetersiz olan vatandaşlara maddi yardımda bulunuyor ve sosyal yardımlar 2019 yılı itibari ile 43 yardım bulunuyor. Bu yardımların bazılarını haberimizde okuyucularımızla paylaşıyoruz. Söz konusu yardımlar ise şöyle:

65 YAŞ ÜSTÜ DESTEĞİ

Devlet, maddi durumu yetersiz olan 65 yaş ve üstü vatandaşlara destek sağlıyor. Bu destek aylık 672 lira seviyesindeyken Temmuz ayında 699 lira olacak.

Devlet Tarafından Herkese Destek
Devlet Tarafından Herkese Destek
EVDE BAKIM MAAŞI

Devlet tarafından engelli yakınına veya yaşlı yakınına bakan kişilere evde bakım parası veriyor. Buna göre aylık 1460 lira ödeme yapılıyor. Bu tutar Temmuz ayında 1519 lira olacak.

Devlet Tarafından Herkese Destek
Devlet Tarafından Herkese Destek
ENGELLİ MAAŞI

Engel oranı %40-69 arası olanlara devlet aylık 537,08 lira veriyor. Engel oranı %70 ve üzeri olanlara 805,62 lira veriyor. Temmuz’da bu maaş 558,36-837,84 olacak.

Devlet Tarafından Herkese Destek
Devlet Tarafından Herkese Destek
GSS PRİM DESTEĞİ

GSS prim ödemesi desteği de verilecek. Bu bağlamda hane başına düşen kişi başı gelir 981 lira altında olan kişilerin GSS primleri devlet tarafından ödeniyor.

Devlet Tarafından Herkese Destek

DUL KADINLARA DESTEK

Dul kadınlara devlet tarafından destekler sağlanıyor. Buna göre kadınlara devlet tarafından aylık 275 lira olmak üzere iki ayda bir 550 lira ödeme yapılıyor.

ÇOCUK YARDIMI

Yeni doğan çocuklar için de maddi destek bulunuyor. Devlet tarafındanyeni doğan çocuklara bir kereliğine olmak üzere 1. çocuğa 300 lira, 2.çocuğa 400 lira ve 3. ve daha sonra doğan çocuklara 600 lira ödeme yapılıyor.

İKİZ ÇOCUK YARDIMI

İkiz çocuklar için de yardım bulunuyor. Buna göre ‘Çoklu Doğum Yardımı ‘kapsamında çocuk başına 150 lira olmak üzere 300 lira ödeme yapılıyor.

Devlet Tarafından Herkese Destek

DİĞER DESTEKLER

Devlet tarafından maddi durumu yetersiz asker ailelerine ayda 275 lira olmak üzere 2 ayda bir 550 lira destek verilmesi ile beraber asker evliyse eşi bekar ise anne ve babası bu ödeme için başvuru yapıyor.

Devlet, maddi durumu yetersiz olan asker çocuklarına aylık 100 lira olmak üzere 2 ayda bir 200 lira destek verdiği gibi öksüz ve yetim programı ile aylık 100 lira olmak üzere iki ayda bir 200 lira ödeme yapıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir