EkonomiGündem

Herkese 6 Ay Geri Ödemesiz 10 Bin Lira Kredi Verilebilecek

3 kamu bankası tarafından vatandaşlara nefes olacak bir kredi kampanyası başlatıldı. Geliri 5 bin liranın altında olan vatandaşlar yararlanabilecek ve 6 ay geri ödemesiz olacak.

Corona virüsü salgını kapsamında çeşitli tedbirler alınıyor ve vatandaşların rahatlamalarını sağlayacak çeşitli destekler de hayata geçiriliyor. Bu bağlamda Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından ortak bir karar alındı ve kredi desteği başlatıldı.

Krediye hane halkı geliri aylık 5.000 lira ve altında olanlar başvurabilecek. Bir başka deyişle krediden; asgari ücretli, emekli, serbest meslek mensupları ile orta ve düşük gelir grubunda yer alan vatandaşlar yararlanabilecek.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ

Kampanya için başvuran kişiler gıda harcaması, kira, elektrik, su ve doğal gaz gibi faturalarını krediden yararlanarak ödeyebilecek. Bununla birlikte kredi 6 ay geri ödemesiz olacak. Posta’nın aktardıklarına göre maksimum limiti 10 bin lira olan kredinin maliyeti de oldukça düşük ve ödemeler sabit taksitli. Kredi için üç kamu bankasından birine başvurmak yeterli. Başvurular 1 Nisan itibari ile başlayacak.

KREDİYİ ATM’DEN ÇEKEBİLECEK

Alınan sağlık tedbirleri kapsamında kredi başvurularının öncelikli olarak; bankaların mobil uygulamaları veya internet şubeleri aracılığıyla yapılması gerekiyor. Bankalar taleplerin toplanması sonrasında, kredi kullandırılması uygun olarak değerlendirilenlerin hesaplarına kredi tutarlarını aktaracak. Müşteriler böylece krediyi ATM’den de çekebilecek.

Geri ödeme nasıl olacak?

10.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 376 lira ödenecek.

7.500 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 282 lira ödenecek.

5.000 LİRA KREDİ İÇİN: İlk 6 ay geri ödeme yok. Sonrasında 30 ay boyunca 188 lira ödenecek.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir