EkonomiGündem

Herkese Günlük 554 Lira Ödeme ! Unutmadan Alın

SGK tarafından işgöremez raporu alan çalışanlara 554 lira ya kadar rapor parası ödemesi yapılıyor. Ancak hesaplarda unutulan bu paralar iade yapılmıyor.

Herkese rapor parası kapsamında 554 lira ödeme yapılıyor. Bu paralarını almayı unutanlar ve pralarını hesaplarında bırakanlar daha sonra paralarını iade alamıyor. SGK tarafından yapılan 554 lira ödemenin detaylarını haberimizin devamında okuyucularımızla paylaşıyoruz…

PARANIZI UNUTMADAN ALIN

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından vatandaşlara 554 liraya kadar ödeme yapılıyor. Pek çok kişi bu rapor paralarını banka hesaplarına unutuyorlar. Banka hesaplarında veya PTT’de unutan vatandaşlara daha sonra para iadesi yapılmıyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK, Rapor parası olarak vatandaşa ödeme yapıyor. İş göremeyecek durumda olan sigortalı çalışanlara, sigortalı işlerinde maaşlarında düşüş olmaması adına Rapor parası ödeniyor. Çalışan, hastalık, iş kazası, doğum veyahut sağlık durumunun bozulması gibi hallerde çalışamayacak durumdaysa, maaşın raporlu kısmı SGK tarafından karşılanıyor. Her çalışanın bir gün başına gelebilecek bir durum olan hastalık ve iş kazası gibi durumlarda SGK tarafından Rapor parası ödemesi gerçekleştiriliyor. Böylece hem işçi hem de işveren mağdur edilmemiş oluyor. Raporlu olunan süre içinde maaş SGK tarafından karşılanmış olmaktadır.

Çalışan Herkese 554 Lira Ödeme
Çalışan Herkese 554 Lira Ödeme
GERÇEKTEN İŞGÖREMEZ OLMASI GEREKİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödenen 554 lira rapor parası için ilk olarak bir sağlık kuruluşundan işgöremezlik raporu alınması gerekmektedir. Hasta olan her çalışan için rapor parası ödenmiyor. Çalışan kişinin bu paradan yararlanabilmesi için gerçekten işgöremez olması gerekmektedir. Çalışanın başına işgöremez şekilde hastalık ve iş kazası gibi durumlarda SGK tarafından Rapor parası ödemesi gerçekleştiriliyor.

SGK tarafından 554 lira rapor Parası ödenmesi için ilk olarak bir sağlık kuruluşundan işgöremezlik raporu alınması gerekiyor. Hasta olan her çalışan için rapor parası ödenmiyor. Çalışanın gerçekten iş göremez durumda olması gerekiyor. Hastaneden iş göremez raporu alan işçi daha sonra bu raporu işverenine veriyor ve işveren bu raporu SGK sistemine işletiyor. Rapor parası olarak ödenecek ücret, çalışanın son 3 aylık brüt maaşı temel alınarak hesaplanıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir