Gündem

IŞİD’in İmamoğlu’na yönelik verdiği suikast emri iddiası!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik, cihatçı terör örgütü IŞİD’in suikast emri verdiği öne sürüldü. İBB Başkanı İmamoğlu’na suikast girişiminin son anda önlendiği belirtildi. Süikast yapacak olan militanlar son anda yakalandığı söylendi; Bu konu Uğur Dündar tarafından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da soruldu…

İBB kaynakları, IŞİD‘in İmamoğlu’na yönelik verdiği suikast emri iddiasını doğruladı…

Bu olay olmazdan evvel Hürriyet gazetesi yazarı Fuat Uğur dile getirdi. Uğur konu ile ilgili olarak “İran’da olduğu gibi, bizde de önemli şahsiyetlere karşı suikast düzenleyebilirler” diye yazmıştı.

Herhangi bir şüpheli durumla karşılaşılırsa veya tedbir alınabilmesi için takviye kuvvete ihtaç olunursa acilen bilgilendirilmesi istenildi. İmamoğlu’na da bilgi verildi. İçişleri Bakanlığı ve Valilikle koordine olunarak güvenlik çemberi yeniden ele alındı. 23 Kasım 2020’de İmamoğlu’nun koruma polislerine, “artık daha dikkatli ve duyarlı olun” denildi.

Tüm güvenlik kurumları uyarıldı. Eski bir İçişleri Bakanı da tüm bu bilgileri doğruladığı iddia edildi. İstanbul Valiliği emriyle Ekrem İmamoğlu’nun koruma sayısı artırıldı. İmamoğlu’na suikat girişiminde bulunmak için görevlendirilen IŞİD militanlarının ise son anda yakalandığı öne sürüldü. Lakin bu konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Uğur Dündar: ”İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na İŞİD’in suikast yapacağı iddiasıyla ilgili olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile konuştum. Neler söylediğini biraz sonra @halktvcomtr ‘deki ŞİMDİKİ ZAMAN-SİYASET programında açıklayacağım.” dedi.

 

 

İlgili Makaleler