Gündem

İBB Başkanı İmamoğlu’ndan metro açıklaması: 10 gün boyunca ücretsiz!

İstanbul Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu yarın seferlerine başlıyor. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Başkan İmamoğlu, daha önce ilk 2 gün açıklanan ücretsiz hizmet süresini 10 güne çıkardığını duyurdu.

İstanbul Avrupa Yakası’nın ilk sürücüsüz metrosu olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı yarın seferlerine başlıyor. Bu kapsamda Başkan İmamoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü tedavisi gören İmamoğlu tedavi gördüğü hastaneden vatandaşlara seslenerek, daha önce ilk 2 gün açıklanan ücretsiz hizmet süresini 10 güne çıkardığını duyurdu.

Alışkanlık yapsın diye 10 gün ücretsiz

İmamoğlu tarafından yapılan açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı: “28 Ekim Çarşamba günü saat 12.00’den itibaren 10 gün boyunca ücretsiz olarak hizmetinizde olacak. Hepinize sağlıklı günler dilerim” dedi. İmamoğlu şunları söyledi: “Öncelikle hepinize sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Salgın sürecinde kendinizi sakınmaya özen gösterin. Bugün hastanedeki 4. günüm, her şey olumlu yönde gidiyor. Çok iyi hissediyorum. Tek üzüntüm sizlerden uzak kalmak.

28 Ekim Çarşamba günü öğlen saat 12.00 itibarıyla Mecidiyeköy-Mahmutbey Metrosu İstanbulluların hizmetinde olacak. Arkadaşlarımız daha önce 2 günlük bir ücretsiz kullanım planlamışlardı. Düşündüm ve bu hattın 10 gün boyunca İstanbullulara ücretsiz kullandırılması gerektiğine karar verdim. Evet, bu hat alışkanlık yapsın diye 10 gün boyunca ücretsiz olacak. Hayırlı uğurlu olsun.”

M7 Mecidiyeköy-Mahmutbey Metro Hattı;

Hat uzunluğunda Avrupa’da 9, dünyada 21. sırada
İstasyon sayısında dünyada 24. sırada
Sürücüsüz metro tren işletmesi hat uzunluğunda M5 ile beraber dünyada 7. sırada
Tek seferde yolcu taşıma kapasitesinde 2 bin 160 kişi ile dünyada 1. sırada

İlgili Makaleler