Gündem

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli istifa etti

İSMEK yöneticisi kadınlara hakaret ettiği yolundaki iddialarla gündeme gelen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, istifa etti.

İsmek Yöneticisi kadınlar hakkında ayrımcı hakaretlerde bulunduğu iddia edilen Yeşim Meltem Şişli istifasını verdi. İBB Genel Sekreter yardımcısı Şişli’nin istifa nedeni olarak ‘soruşturmanın selameti’ açısından olduğu öne sürüldü.

istifa etti
Ne olmuştu?

İBB’nin Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli‘nin İSMEK yöneticisi kadınlara yönelik “Bu yaz sıcağında başörtüsünü nasıl takabiliyorsunuz? Zor olmuyor mu öyle kapalı olmak. Ayrıca birçoğunuz da bekârsınız. İsterseniz sizi bu akşam itfaiyecilerle bir araya getirelim tanışırsınız” dediği iddia edilmişti.

İSMEK çalışanlarına söylediği iddia edilen aşağılayıcı ve ayrımcı ifadeleriyle ilgili hakkında inceleme başlatılan Şişli’nin istifası İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından kabul edildiği belirtildi.

Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli için ne demişti?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Yeşim Meltem Şişli hakkındaki söz konusu iddia ile ilgili olarak “31 Ocak itibarıyla süreci kurum içerisinde inceliyoruz. Bu konuda incelemelerimizi başlattık. İkincisi zaten bu konuyla ilgili yasal bir süreç de başlatıldı. Sürecin sonucu bizim, kurumumuz ve çalışma arkadaşımız açısından elbette çok önemli. Benim olduğum hiçbir yerde hiçbir çalışma ve yol arkadaşım, hiç kimseye -ister çalışma arkadaşlarımdan birisine ister herhangi bir vatandaşa inancından, etnik kökeninden, yaşam biçiminden, giyim ve kuşamından dolayı hiçbir şekilde hakaret edemez, incitemez. Zira bu şekilde davranan bir insan zaten benimle çalışmak istemiyor demektir. Bu insanla benim yan yana durma şansım yok. Böyle bir insanın da benim yanımda yeri olamaz. Bu kadar net. Bu konunun üzerinden, benim hassasiyetimi başka bir yöne çekmeye çalışanlara bunu duyuralım.” İfadelerini kullanmıştı.

 

İstanbul merkezli son haber için burayı tıklayınız

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir