Personel Alımı

İBB Memur Alımı İlanı Yayınlandı: Tam 100 Yeni Memur Alınacak! Üniversite Mezunu Olmak Şart Değil, Lise Mezunlarına Uygun Pozisyonlar da Var…

Kamu kurum ve kuruluşları personel alımlarına özellikle haziran ve temmuz ayında hız verdi. Bu ay içerisinde yeni bir alım daha gerçekleştirecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 100 yeni memur alımı yapacağını geçtiğimiz gün yayınlanan Resmi Gazete ile duyurdu. Pek çok farklı branşta alım yapacak olan İBB’nin başvuruları da başladı.

Yeni personel alımı ilanına çıkan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adaylar arasından seçmek üzere memur alımı gerçekleştireceğini açıklamıştı. Bu kez kontenjan ve şartlar ile ilgili bir duyuru gerçekleştiren İBB, her pozisyon için aranacak mezuniyet şartını açıkladı.

İBB 100 Memur Alımı İçin İlan Yayınladı

Bu ay içerisinde 100 yeni memur alımı gerçekleştirecek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB); 17 düz memur, 2 istatistikçi, 5 kütüphaneci, 5 mimar, 10 mühendis, 5 peyzaj mimarı, 5 şehir plancısı, 25 tekniker, 5 teknisyen, 2 psikolog, 5 sağlık teknikeri, 5 sağlık teknisyeni, 6 veteriner hekim ve 3 veteriner sağlık teknisyeni alımı gerçekleştireceğini yayınladığı ilan ile kamuoyuna bildirdi. Personel alımı için başvurulara başlayan İBB, başvuruları elektronik ortamda ve e-Devlet Kapısı üzerinden (https://www.turkiye.gov.tr/ibb-is-basvurusu) kabul edeceğini açıkladı.

İBB 100 Memur Alımı İçin Şartlarını Belirledi

Memur alımı gerçekleştirdiği için adaylarda 657 sayılı kanunun memurluk ile ilgili şartlarını arayacak olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), aynı zamanda başvuru yapacak olan adayların KPSS 2020 sınavına girmiş olmasını ve bu sınavda ilgili sınav puan türünde olmak şartıyla en az 70 almış olmasını şart koştu. Bu şartların yanı sıra pozisyona özel mezuniyet şartı belirleyen İBB, düz memurluk için sadece lisans mezuniyeti ararken, istatistikçilerin matematik, istatistik, istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümlerinden; kütüphanecilerin bilgi ve belge yönetimi, dokümantasyon ve enformasyon, arşivcilik, kütüphanecilik, kütüphanecilik ve bilgi çalışmaları bölümlerinden; mühendislerin inşaat, makine mühendisliği, makine ve imalat mühendisliği, makine ve üretim mühendisliği, makine ve malzeme, elektrik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği gibi bölümlerden lisans mezunu olmasını şart olarak belirledi. Diğer pozisyonlar için de eğitim şartı getiren İBB, özellikle tekniker kadroları için ön lisans eğitiminin yeterli olduğunu açıkladı.

İlgili Makaleler