Gündem

İBB’den Yeni Dayanışma Kampanyası! “Askıda Fatura” ile 16 Bin 100 Aileye Ulaşıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid-19 salgınında ekonomik olarak zor zamanlar geçiren İstanbul halkına yönelik yeni bir dayanışma kampanyası başlattığını duyurdu. "Askıda fatura" adlı kampanyada yardımseverler, ödenememiş su ve doğalgaz faturalarını ödüyor. İBB, müracaat yapmaya ihtiyaç duymadan, zor durumdaki aileleri araştırıp sonrasında telefon mesajıyla ulaşıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik olarak zor zamandan geçen İstanbul halına destek olmayı sürdürüyor. İBB’nin yeni dayanışma kampanyasında, bu sefer de ödenemeyen doğal gaz ve su faturaları, yardımseverler tarafından ödeniyor. İBB’nin başlattığı “askıda fatura” kampanyasında, yalnızca 7 saatte 16.100 ailenin 2.073.580 TL’lik faturası hayırseverler tarafından karşılandı.

İBB tarafından başlatılan “askıda fatura” sistemiyle yardımseverler, İSKİ ve İGDAŞ faturalarını ödeyerek ihtiyaç sahibi ailelere yardım eli uzatıyor. İBB’nin askıda fatura sistemine ilişkin paylaşılan mesaj ise şöyle:

DAYANIŞMAYI GÜÇLENDİREREK BU ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ

‘’Değerli Hemşehrimiz; kayıtlarımıza göre İBB’den sosyal yardım almaya hak kazandınız. Bu kapsamda ödeme güçlüğü çektiğiniz İSKİ ve İGDAŞ faturalarınızı https://askidafatura.ibb.gov.tr adresine yükleyerek bir hayırsever tarafından ödenmesini sağlayabilirsiniz. Dayanışmayı güçlendirerek bu zor günleri aşacağız. Sağlıklı günler dileriz.’’

ASKIDA FATURA UYGULAMAMIZI BAŞLATIYORUZ

İBB’nin resmi internet sitesinde ise konuya dair şu sözler dile getirildi:

“Kıymetli hemşehrilerim; bu zor günlerde aramızdaki dayanışmayı büyütmek ve geride kimseyi bırakmamak adına yeni bir adım daha atıyoruz. Askıda fatura uygulamamızı başlatıyoruz. Bu sayfadaki ihtiyaç sahipleri, iBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerdir. İSKİ ve İGDAŞ faturalarını ödemede güçlük çeken vatandaşlarımızı, siz hayırseverlerin desteği ile biraz daha rahatlatmak istiyoruz. Bu kampanyaya destek olacak tüm hayırsever vatandaşlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum.”

Faturalarınızın ödenmesini talep etmek için TIKLAYINIZ.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler