EkonomiGündem

İBB’nin “Askıda Fatura” Kampanyasıyla 48 Bin 639 Haneye Yardım Eli Uzatıldı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yeni bir dayanışma kampanyası başlattı. "Askıda fatura" adlı kampanyada, Covid-19 salgını sebebiyle ekonomik sıkıntılar yaşayan vatandaşların ödenememiş su ve doğalgaz faturalarının hayırseverler tarafından ödenmesini hedefliyor. Kampanya kapsamında son bir gün içerisinde 48 bin 639 hanenin su ve doğalgaz faturaları yardımseverlerce ödendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), “askıda fatura” sosyal dayanışma kampanyasını başlatarak Covid-19 salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilenen ailelerin su ve doğalgaz faturalarının yardımseverler tarafından ödenmesini sağladı. Çok kısa bir süre içerisinde 48 bin 639 haneye yardım eli uzatıldı.

DAYANIŞMAYI BÜYÜTMEK İÇİN BURADAYIZ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “askıda fatura” kampanyasına ait resmi internet sitesinde şu açıklamaları yaptı:

“Kıymetli hemşehrilerim; bu zor günlerde aramızdaki dayanışmayı büyütmek ve geride kimseyi bırakmamak adına yeni bir adım daha atıyoruz. Askıda fatura uygulamamızı başlatıyoruz. Bu sayfadaki ihtiyaç sahipleri, İBB tarafından onaylanmış ihtiyaç sahibi ailelerdir. İSKİ ve İGDAŞ faturalarını ödemede güçlük çeken vatandaşlarımızı, siz hayırseverlerin desteği ile biraz daha rahatlatmak istiyoruz. Bu kampanyaya destek olacak tüm hayırsever vatandaşlarımıza en derin şükranlarımı sunuyorum.”

5 MİLYON 941 BİN 825 TL ÖDENDİ

Kampanya sisteminin dün açılmasıyla beraber bugün 11.15’e kadar 48 bin 639 haneye ulaşılarak 5 milyon 941 bin 825 TL’lik fatura yardımseverler tarafından ödendi. Mevcut askıda duran fatura sayısı ise 77 bin 647 olarak açıklandı.

Sosyal yardım talebine https://sosinc.ibb.gov.tr sisteminden bulunabilirsiniz. İBB tarafından talep onayladığında süreç başlıyor.

İlgili Makaleler