Eğitim

İç Denetçi Sınav Sonuçları ve Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı!

ÖSYM bugün İç Denetçi sınavı hakkında peş peşe açıklamalarda bulundu. İlk olarak sınav sonuçlarının açıklandığını duyuran ÖSYM, daha sonra cevap kağıtları ve aday cevaplarının erişime açıklığını duyurdu. İşte ÖSYM tarafından yapılan o açıklamalar…

2020 İç Denetçi sınav sonuçları adaylar tarafından merak ediliyordu. ÖSYM’den beklenen açıklama geldi. Resmi internet sayfası üzerinden duyuru yayımlayan ÖSYM, İç Denetçi sınav sonuçları ve cevap kâğıtları ve aday cevaplarının erişime açılığını bildirdi.

Sınav sonuçlarının açıklamasına ilişkin açıklama:

10 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2020-İç Denetçi) Sınavına ait değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınav sonuçlarına 10 Kasım 2020 tarihinde saat 11.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler.


2020-İç Denetçi Sınav Sonuçları

Cevap kağıtları hakkında açıklama:

10 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2020-İç Denetçi) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ve soruların doğru cevapları, sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme sonuçlarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 10 Kasım 2020 tarihinde saat 11.30’dan itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonra ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, cevap kâğıdına yaptıkları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir.

Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

İlgili Makaleler