Gündem

İçinde Disko, Sinema Salonu ve Hatta Balkon Bile Var! Yat veya Kat Değil, Bu Bir Uçak! Dünyanın En Lüks Uçağı Tanıtıldı!

Havacılık sektörünün dev isimlerinden Lufthansa yeni ultra lüks uçağını duyurdu. Bu VIP uçağın modeli Airbus Corporate Jet ACJ330. Uçakla ilgili görseller paylaşılırken, daha önce eşi benzerine rastlanmamış özellikleri oldukça dikkat çekti.

Lüks Yatlardan İlham Alındı

Dünyanın en büyük hava yolu şirketlerinin başında gelen Lufthansa, rotasını ultra lüks VIP jetlere çevirdi. Monaco’da tanıtılan yeni uçağa Explorer ismi verildi. Sektöründe yenilikçi özelliklere sahip bu uçak için, ultra lüks yatlardan ilham alındığı açıklandı.

Lufthansa şirketinde Özel Görev Uçak Hizmetleri Satış Başkanı olarak görev yapan Wieland Timm tarafından yeni VIP uçak tanıtıldı. Lüks yatlardan esinlendiğinin altını çizen Wieland Timm, Explorer ismi verdikleri uçağın dünyanın bir ucundan bir ucuna saatler içinde ulaşım sağlayacağını ve bu konuda yatlardan ayrıldığını ifade etti.

Bu ultra lüks VIP uçak için, Airbus Corporate Jet ACJ330 modeli uygun görüldü. Lufthansa Technik tarafından tasarlanan bu VIP uçak, ilerleyen dönemlerde geniş gövdeye sahip diğer uçak modellerinde de kullanılabileceği açıklandı.

Eşine rastlanmamış bu uçak, özel yolcularına benzersiz hizmetler sunması için tasarlandı. Uçağın içinde geniş yatak odaları, devasa bir yemek odası, büyük bir masanın bulunduğu konferans odası ve oturma odası yer almakta.

Ayrıca bu oda ve salonlarda dev ekran televizyonlar ve oldukça lüks kanepe ve koltuk takımları yer alıyor. Benzersiz tasarıma sahip banyolar ve duşlarda bulunan uçakta bazı odalarının kendine ait banyosu da bulunmakta.

Uçağın Verandası mı Olur?

12 yolcu için tasarlanan bu uçağın yolcu kapasitesi 47 kişiye kadar çıkabiliyor. Teknoloji devleri ile iş birliği yapan Lufthansa uçağın zeminine ve tavanına çok özgün görüntüler yansıtıyor ve yolcularına çok özel bir ambiyans sunuyor.

Uçağın ilgin yanı ise daha önce eşine benzerine rastlanmamış açık hava güvertesi ve geri katlanma özelliğine sahip 4 metre yüksekliğindeki verandası.

İlgili Makaleler