Gündem

İçişleri Bakanı Soylu Duyurdu: Corona Virüsü İçin Korkulan Oldu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. İstanbul'dan taşraya gidenlerin virüsü oralara da taşımalarından korkuluyordu. Bakan Soylu yaptığı açıklamalarında korkulanın olduğunu ve taşraya gidenlerin virüsü yaymaya başladığını belirtti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamarında corona virüsünün Türkiye’de yayılmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bilindiği gibi İstanbul’dan taşraya gidenlerin virüsü yaymasından korkuluyordu. Bakan Soylu açıklamalarında korkulanın olduğunu duyurdu.

TAŞRAYA GİDENLER VİRÜSÜ YAYMAYA BAŞLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Yeni Şafak’tan Mehmet Acet’e konuştu ve açıklamalarında “Başlangıçta yurt dışından gelenler tehlike oluşturuyordu. Devamında İstanbul’dan taşraya gidenler virüsü yaymaya başladı” ifadelerine yer verdi. Ayrıca Bakan Soylu açıklamalarında İstanbullulara kentten ayrılmamaları yönünde çağrı yaparak “Bir yere gitmeyin, olduğunuz yerde kalın” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu günler öncesinde yaptığı açıklamalarında İstanbul, İzmir ve Ankara’da ‘kentlerin çekildiğini’ ancak Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da ‘sosyal izolasyonda sorun olduğunu’ ifade etmişti.

Bakan Soylu ayrıca ‘Toplu taşımada yüzde 90’ların üzerinde bir azalma olduğunu’ açıkladı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise İstanbul’u ‘evde tutamadıklarını’ belirterek “Anadolu’da büyük ölçüde sağlanıyor ama İstanbul’u tutamıyoruz. İstanbul’u görüyorsunuz” demişti.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle şimdiye kadar 131 kişi hayatını kaybederken, 9 bin 217 kişinin hastalandığını duyuruldu. Ancak virüs taşıyan kişilerin hangi illerde olduğu resmi makamlarca açıklanmıyor.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir