Gündem

İçişleri Bakanı Soylu Yeni Tedbiri Duyurdu: O Kişiler de Karantina Altına Alınacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında sadece yurt dışından gelenlerin değil ülke içerisinde şehir değiştirenlerin de artık karantina altına alınacağını ifade etti.

Corona virüsü ile mücadele kapsamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yeni tedbiri duyurdu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında artık sadece yurt dışından gelenlerin değil ülke içinde şehir değiştirenlerin de karantina altına alınacağını ifade etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu karantina hakkında Abdulkadir Selvi’ye çeşitli açıklamalarda bulundu. Selvi yazısında ise şu ifadelere yer verdi:

İçişleri Bakanı Soylu ile konuşurken yeni bir uygulamadan söz etti.

“Bir şehirden bir şehre bir kişi gittiği andan itibaren, kaymakamlara ve valilere talimatımız nettir. Muhtarlarla, kaymakamlarla, valilerle, kolluk kuvvetleriyle tespitini yapacaksınız ve 14 gün onun evde izole olmasını sağlayacaksınız. Bazı illerimizde birkaç gün öncesi itibarıyla uygulamaya başladılar” dedi.

Bunun üzerine “Sadece yurtdışından gelenler değil, bir ilden diğerine gidenlere de mi karantina uygulanıyor?” diye sordum.

Soylu, “Valilerimize söylediğimiz, bu işin yaygınlaşmasını engelleyebilmek için eğer kendi vilayetlerinize başka vilayetlerden son 10 günde, 15 günde gelmiş olan varsa veya dün gelmiş, bugün gelmiş, ondan önceki gün gelmiş varsa… Yani şehir değiştirmiş olan varsa ulaşıp, uyarıp 14 gün evden çıkmamalarını söyleyebilmek ve mümkünse o eve misafir kabul etmemelerini söylemek” diye anlattı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir