Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Soylu’dan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması Geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü tedbirleri hakkında açıklamalarda bulunarak sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu corona virüsü tedbirleri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Bakan Soylu açıklamalarında “Sokağa çıkma yasağı olacak mı?” sorusuna yanıt verdi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?

Konu ile ilgili olarak Bakan Soylu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Şu ana kadar aldığımız tedbirlerin karşılığını izliyoruz. Eğer ki bu tedbirler yeterli olmazsa gerekli her türlü tedbir alınır. Bunu yapmayacağız gibi bir şey söz konusu değil”

İMAMOĞLU DA AÇIKLAMA YAPTI

Bunun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da bir açıklama yapmıştı. İmamoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Büyük bir seferberliktir. İstanbul’da acilen sokağa çıkma yasağı ilan edilmelidir ve İstanbul’la ilgili ben böyle 1 milyon 100 bin toplu taşıma yolculuğu, E-5’in yolların, özel trafikle dolu olduğu bir dönemin yaşanmasını istemiyorum. Evet, bedellerini ekonomik tedbirlerini konuşuruz. Ama bugünün de manşeti, dün gibi, biz sokağa çıkma yasağının İstanbul’a uygulanması gerektiğini düşünüyoruz.

Yaklaşık 750-800 bin İstanbullu dün toplu taşıma kullandı. Salgının bu denli hızla yayıldığı bir dönemde sokağa çıkmak ciddi risk.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir