Kamu Haberleri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Polis Alımı Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Afet Kriminal İnceleme (AKİ) Temel Eğitim Kursu Açılış Programına katıldı ve burada polis alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Afet Kriminal İnceleme (AKİ) Temel Eğitim Kursu Açılış Programında polis alımı hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında POMEM ile PMYO’daki eğitim süresi hakkında bilgi veren Bakan Soylu “Bizde şuan polislikte eğitim süresmiz, şu anda Polis Meslek Yüksek Okullarımızda 20 ay, Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde (POMEM) 8 ay.” ifadelerini kullandı.

POLİS ALIMI AÇIKLAMASI

Bunun yanı sıra polis alımı hakkında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarında “Polis alım sürecimizde yazılı sınav ön sağlık, fiziki yeterlilik ve sözlü mülarak olarak 4 aşamada gerçekleşiyor.” dedi.

Komiser yardımcısı alımı hakkında da açıklama yapan Bakan Soylu adayların 10 ile 12 ay arasında eğitim aldığını dile getirdi. Bunun yanı sıra Bakan Soylu açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

“Geçtiğimiz gün bakan yardımcıları emniyet müdürleri ve Polis Akademisi personelleri ile yoğun bir toplantı yaptıklarını, polis alımı eğitimlerinde daha neler yapılabileceğini , uygulama eğitimlerinde yapılabilecek şeyleri değerlendirdik. Bu konuda inşallah çatısını çattığımız değerlendirmeyi ortaya koyduk. İnşallah önümüzdeki günlerde bunun adımını önümüzdeki günlerde atacağız.”

İlgili Makaleler