Kamu HaberleriPersonel Alımı

İçişleri Bakanlığı 4 Bin Lira Maaşla Personel Alıyor ! Başvurular Başladı

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilan kapsamında 4 bin lira maaşla personel alımı yapılıyor. İlan için başvurular başladı.

İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından bir ilan yayımlandı. Bu ilan kapsamında sözlü sınav ile mütercim alımı yağılacağı ifade edildi. Ayrıca adaylarda KPSS ve YDS şartı arandığı ifade edildi. Ayrıca ilanda işe alınacak olan personellere 4 bin lira maaş verileceği de belirtildi.

İLANIN DETAYLARI

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 5 mütercim alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda alımların İngilizce dilinde giriş sınavı ile yapılacağı belirtildi. İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

  • Özel olarak ise adayarın 2018 yılında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından Lisans seviyesinde KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
  • Yabancı Dİl olarak son beş yıl içerisinde yapılan İngilizce dilinden YDS girmiş ve A düzeyinde puan sahibi olmak,
  • Yükseköğretim Kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren İngiliz, Amerikan Dili/Dil Bilimi Eğitimi/Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık veya Çeviribilim Bölümlerinden veya Eğitim Fakültelerinin İngilizce Bölümleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtiçi ve yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak

Maaş tablosu ise şu şekilde:

İçişleri Bakanlığı Maaş Tablosu
İçişleri Bakanlığı Maaş Tablosu

BAŞVURU ŞEKLİ

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 24 Şubat 2020 ile 28 Şubat 2020 tarihleri arasında yapacaklardır. Adaylar başvurularını (www.goc.gov.tr) İnternet adresinde bulunan veya aşağıdaki başvuru kılavuzundaki iş talep formunu doldurarak Genel Müdürlüğün (Çamlıca Mahallesi 122. Sokak No:4 Yenimahalle/ANKARA) adresine elden veya posta yoluyla gerçekleştireceklerdir.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN. 

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir