Gündem

İçişleri Bakanlığı 5 İlde Karantina Uygulamasının Sonlandığını Duyurdu!

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, 45 ildeki 156 yerleşim biriminde karantinanın devam ettiği ancak 5 ildeki 6 yerleşim biriminde karantina uygulamasının sonlandırıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, corona virüs (Covid-19) salgınını engellemek için alınan önlemler doğrultusunda, 45 ildeki 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezrada karantina uygulamasının devam ettiği öğrenildi. Bir yandan da 5 ildeki 6 yerleşim biriminde karantinanın sonlandırıldığı açıklandı.

156 YERLEŞİM BİRİMİNDE KARANTİNA UYGULAMASI

İçişleri Bakanlığı’ndan gelen açıklamaya göre, mülki idare amirleri başkanlığındaki il ve ilçe hıfzıssıhha kurullarının talebiyle corona virüs ile mücadele çerçevesinde, Türkiye genelinde 8 Nisan saat 16.00’dan itibaren toplam 156 yerleşim biriminde karantinanın başladığı duyuruldu.

Bakanlıktan tarafından gelen açıklama da şu şekilde:

“Karantina tedbirleri 45 ilimizdeki 2 ilçe merkezi, 6 belde, 92 köy, 47 mahalle ve 9 mezra olmak üzere toplam 156 yerleşim yerinde uygulanmaktadır. Toplam 5 ildeki 6 yerleşim yerinde karantina uygulaması sona erdirilmiştir. Söz konusu karantina uygulamaları tedbir amaçlı olup koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve yerleşim yerlerindeki sosyal izolasyonu sağlamak üzere alınmıştır.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir