Gündem

İçişleri Bakanlığı aç kalan sokak hayvanları için 81 ile genelge gönderdi!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında çok sayıda lokanta kapandı ve insanlar virüsten korunmak için evlerine kapandı. Bu süreçte lokantalardaki yemeklerden ya da hayvan severler tarafından beslenen sokak hayvanları mağdur oldu. Bu durum üzerine 81 ile sokak hayvanları için genelge gönderildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile ek genelge gönderildi. Genelge kapsamında sosyal izolasyon ve lokanta, restoran, kafeterya gibi yiyecek içecek servisi yapılan yerlerin kapatılması ile sokak hayvanların zor durumda kaldığı bildirildi. Bu sorunu için harekete geçilmesi gerektiğini işaret eden genelgede başta hayvan barınakları olmak üzere park, bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşam alanlarında tespit edilen noktalara düzenli mama, yem, yiyecek ve su bırakılması istendi.

Hayvanların yaşam alanları dezenfekte edilecek

Vali/kaymakamlılar ile yerel yönetimler başta olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile koordinasyon sağlanarak hayvanlar için gerekenin yapılmasını bildiren genelgede, hayvanların yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi ve vatandaşların bu konudaki hassasiyetlerinin artırılmasının sağlanması da yapılması gerekenler arasında yerini aldı.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir