Gündem

İçişleri Bakanlığı corona virüs için ek genelge gönderdi! O işletmeler faaliyet gösteremeyecek!

Artan corona virüs vakalarını önlemek amacıyla, 81 İl Valiliğine “Coronavirüs Tedbirleri” konulu ek bir genelge daha gönderdi. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgede tiyatro, sinema, gösteri merkezinden kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafeye kadar bir çok işletmenin geçici süre kapatılacağı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye’de tespit edildiği açıklanan corona virüse karşı ülkede alınan tedbirler genişletiliyor. Daha önce Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından  insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler ve binalar ile toplu taşıma araçlarına dezenfektanlar yerleştirileceği gibi maddelerin yer aldığı genelgenin ardından artan vaka sayısı ile birlikte önlemler de arttırıldı.

Tüm kafeler kapatılacak

Konuyla ilgili olarak İç işleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine ek genelge gönderildi. Valiliklere gönderilen genelgede ile 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları, çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin geçici süre faaliyet gösteremeyeceği bildirildi. Bu genelge kapsamında uygulamaya bugün saat 24.00’da geçilecek.Ayrıca genelgede Sivil Toplum Kuruluşlarının toplantılarının erteleneceği ve taziye evleri faaliyetlerinin de durdurulacağı bilgileri de yer aldı.

AVM’lerin saati değişmişti

AVM’lerin tedbirler kapsamında faaliyet saatlerinde yaptığı değişiklik yeterli bulunmadı. Yeni genelge ile birlikte AVM’lerin içerisindeki cafeler ve çocuk alanları gibi mekanlar da geçici süreliğine kapılarına kilit vuracak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir