Gündem

İçişleri Bakanlığı genelge gönderdi: Marketlerin çalışma saatleri değişti!

Corona virüsü tedbirleri kapsamında Türkiye’de yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. İçişleri Bakanlığı’ından gelen son bilgilere göre 81 ile ek genelge gönderildiği öğrenildi. Genelgede salgına karşı tedbirler kapsamında, toplu taşıma araçlarının yüzde 50 daha az yolcu taşıyacağı bildirilirken, marketlerin çalışma saatlerinin de değiştiği açıklandı.

Türkiye’de corona virüsü vaka sayısında her geçen gün artış yaşanıyor. Bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 293 yeni vaka tespit edildiği açıklandı. Tüm yaşanan bu gelişmeler sonucunda, İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre, İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirler arası toplu taşıma araçları yolcu taşıma kapasitelerinin yüzde 50’si kadar yolcu taşıyacak.

Marketler için de karar verildi

Genelge kapsamında il ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09.00-21.00 saatleri arasında hizmet verebileceği bildirildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir