Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Genelge Yayımladı ! Polis Alımı İçin 2 Önemli Değişiklik Yapıldı

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ile genelge gönderildi. Bu genelge kapsamında polis alımlarında 2 ayrı değişiklik yapıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı kapsamında 2 ayrı değişiklik yapıldı. İçişleri Bakanlığı tarafından söz konusu değişiklikler hakkında genelge yayımlandı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Emniyet Müdürlüklerine bir genelge gönderildi. Bu genelge kapsamında Polis Merkezi Amirlikleri’ne bağlı polislerin çalışma süreleri 8/24 olacak şekilde düzenlendi. Yani 8 saat çalışan bir polis 24 saat istirahat edecek.

Bilindiği gibi Emniyet Genel Müdürlüğü polis alımı için renk körlüğü, boy, yaş ve KPSS şartı gibi şartların esnetilmesi bekleniyor. Ancak bu konuda bir gelişme yaşanmadı. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından renk körlüğü hakkında bir açıklama yapılmıştı ve Renk Körlüğü polis alımlarında bir engel olmaya devam edeceği belirtilmişti.

Polis Alımı Değişikliği
Önemli Değişiklikler

POLİS ALIMI DEĞİŞİKLİĞİ

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında polis alımı için yapılan değişiklikler ise şöyle:

1-) Polis alımlarında komisyonda yer alan psikologlar polis adaylarını daha detaylı inceleyecek ve onlarla birebir görüşmelerde daha fazla süre ile sorularına cevap vermelerini isteyecek.

2-) Sağlık Raporu eğitime başlamadan önce alınacak. Bilindiği gibi polis adayları eğitime başladıktan bir süre sonra sağlık raporu alıyordu. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge kapsamında yapılan değişiklikle birlikte polis okullarına girmeye hak kazanan adaylar eğitime başlamadan önce sağlık raporu alacaklar.

Polis alımı hakkında herhangi bir gelişme olduğunda adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir