Gündem

İçişleri Bakanlığı Kara Haberi Duyurdu ! Şehidimiz Var

İçişleri Bakanlığı tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve açıklamada Ağrı'da devam eden Yıldırım- 3 Operasyonu'nda bir mağaradaki malzemelerin imhası sırasında şarapnel parçası isabet ettiği Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak'ın ağır yaralandığı beliretildi. Ayrıca açıklamanın devamında askerimizin hastanede kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

İçişleri Bakanlığından yazılı bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak’ın Ağrı’da devam eden Yıldırım- 3 Operasyonu’nda bir mağaradaki malzemelerin imhası sırasında şarapnel parçası isabet ederek ağır yaralandığı belirtildi. Ayrıca Çetin Ak’ın kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit olduğu ifade edildi.

ŞEHİDİMİZ VAR

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ağrı ilinde devam eden Yıldırım- 3 Operasyonu kapsamında, tespit edilen mağarada bulunan yaşam malzemelerinin imhası sırasında şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu, Jandarma Uzman Çavuş Çetin Ak ağır yaralanmıştır. Bölgeden helikopter ile alınarak Ağrı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilmiş, durumunun ciddi olması üzerine helikopter ile Erzurum Şehir Hastanesi’ne sevk edilmiştir. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur”

Açıklamada, Şehit Çetin Ak’a Allah’tan rahmet, ailesi ve Türk milletine başsağlığı mesajı iletildi.

Bununla birlikte Şehit Ak’ın naaşının bugün memleketi Ordu’nun Çaybaşı ilçesinde defnedilmesi bekleniyor.

İlgili Makaleler