Kamu Haberleri

İçişleri Bakanlığı Polis İle Bekçi Arasında Yetki Farkını Açıkladı

İçişleri Bakanlığı tarafından sosyal medya üzerinden önemli bir paylaşım yapıldı. Bu paylaşımda polis memurları ile bekçiler arasındaki yetki farkı belirtildi.

İçişleri Bakanlığının resmi sosyal medya hesabı üzerinden çok önemli bir paylaşım yapıldı. Söz konusu paylaşımda bekçilerin yetkileri ve polis memurlarının yetkileri belirtildi.

Çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik Türkiye Büyük Millet Meclisinde düzenlemeler devam ediyor. Bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından da sosyal medya üzerinden önemli bir paylaşım yapıldı.

Paylaşımda “Polis-Bekçi Yetki Karşılaştırması” başlığıyla yayımlanan tabloya yer verildi.

İSMAİL ÇATAKLI AÇIKLAMA YAPTI

İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı bir açıklama yaptı. Bakan Yardımcısı Çataklı çaıklamalarında Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kuruluna gelen ve bekçilere fazla yetki verildiği iddiasıyla eleştirilere konu olan kanuna ilişkin soru üzerine değerlendirmelerde bulundu.

İsmail Çataklı açıklamalarında düzenlemelerin amacının, bekçilerin, halkın istirahatini, sağlık ve selametini sağlamaya yönelik adli, önleyici, koruyucu gibi yetkilerini günün şartlarına uygun hale getirmek olduğunu belirtti.

İşte İçişleri Bakanlığı tarafından paylaşılan tablo:

İlgili Makaleler