Gündem

İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı haberleri ile ilgili açıklama yaptı!

Türkiye’de sokağa çıkma yasağının yeniden gelebileceğine dair haberler yapılıyor. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sokağa çıkma yasağı haberlerine yönelik açıklamada bulundu.

Artan vakalar nedeniyle Türkiye’de kısıtlamalarının geri dönüp dönmeyeceği merak ediliyor. Bu kapsamda yapılan haberlerde yasakların geri gelebileceği yönünde ifadeler yer alıyor. İçişleri Bakanlığı sözcüsü ve Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, sokağa çıkma yasağı haberlerine yönelik sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.

Bakan Çataklı’nın resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Bugün Reuters kaynaklı ‘Türkiye’de sokağa çıkma yasakları gelebilir’ haberi tamamen asılsızdır. Daha önce de söylediğimiz gibi sahte genelgelere, isimsiz kaynaklara ve manipülatif haberlere itibar edilmemelidir.” İfadeleri kullanıldı.

Ne olmuştu?

Reuters’a konuşan üst düzey bir yetkilinin “Gündemimizdeki yasaklar, lokanta ve restoranların bazı saatlerde kapanması, gençler ve 65 yaşın üzerindeki vatandaşların belli saatlerde sokağa çıkması ve son adım olarak da hafta sonu sokağa çıkma yasaklarının getirilmesi var. Bazı adımları atmak için çok uzun süre beklemeyeceğiz” ifadelerini kullandığı iddia edilmişti.

İlgili Makaleler