Gündem

İçişleri Bakanlığı Sokak Hayvanlarının İhtiyaçları Doğrultusunda Genelge Yayınladı

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere iletilen genelgeye göre, ilk hayvan barınaklarıyla başlanılarak park ve bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürdükleri yerlere sistemli bir biçimde mama, yem ve su temin edilecek,o yerler dezenfekte edilip arındırılacak ve insanlar bu konuda bilinçlendirilecek.

İçişleri Bakanlığı, corona virüs salgını sebebiyle yiyecek ve su bulmakta zor zamanlar yaşayan sokak hayvanları için bir genelge yayınladı ve bu genelgeyi 81 il valiliğine iletti.

Corona virüs salgınının sadece biz insanlar için olumsuz olduğunu değil de sokak hayvanlarının da bir o kadar etkilendiği belirtildi.Genelge bağlamında vali ve kaymakamlıklar, ilgili kurum ve kuruluşlarla ve ayrıca duyarlı vatandaşlarla iş birliği sağlayarak gerekli önlemlerin alınması talep edildi.

SORUN ÇIKMASINA İZİN VERMEDEN YAPILMASI TALEP EDİLDİ

Bu doğrultuda, ilk hayvan barınaklarıyla başlanılarak park ve bahçe gibi sokak hayvanlarının yaşamlarını sürdürdükleri yerlere mama, yem ve su temin edilecek. Gerektiğinde yaşam alanları dezenfekte edilip temizlenecek ve insanlar bu konuda bilinçlendirilecek.

İçişleri Bakanlığı, vali ve kaymakamlardan alınan kararlara yönelik çalışmalar yapmasını istedi ve bu çalışmaları ilgili kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisinde herhangi bir sorun çıkmasına izin vermeden yapmalarını talep etti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir