Gündem

İçişleri Bakanlığı Uyarı Yazısı Göndermişti ! Çok Önemli Karar Alındı

Son günlerde asker uğurlamalarında corona virüsü tedbirleri ihlal edilmesinden dolayı il Valiliklerine İçişleri Bakanlığından bir yazı gönderilmişti. Bunun üzerine AŞTİ'de yeni önlemler alındı. Bu bağlamda terminale sadece askere gidecek olanlar girebilecek. Aileler terminalin dışında kalacak.

İçişleri Bakanlığının, son günlerde gündeme gelen asker uğurlama görüntüleri üzerine 81 İl Valiliğine bir uyarı yazısı gönderildi. Bu yazıda asker uğurlamaları gibi kısıtlamaların kalkmadığı ihlal edenlere de ceza kesilmesi gerektiği belirtildi.

YENİ TEDBİR DUYURULDU

Bunun ardından otobüs terminalleri de harekete geçti ve bu konuda ilk adım Ankara’dan gelerek AŞTİ aldığı kararı duyurdu.

Habertürk’ün aktardıklarına göre Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi’ne (AŞTİ), sadece askere gidecek gençler girebilecek. Bu tedbir kapsamında aileler ya da asker yakınları terminalin dışında kalacak.

Ayrıca terminal girişinde bilet kontrolü yapılması kararlaştırıldı.

UYMAYANLARA CEZA

İçişleri Bakanlığının Valiliklere gönderdiği yazıda son zamanlarda kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğunu vurgulayarak 21 Mart’ta valiliklere gönderilen asker uğurlamasıyla ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğu belirtildi.

Ayrıca yazıda askere gidecek vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine yasaklandığı hatırlatıldı ve valiliklerden bu kapsamda gerekli tedbirlerin alınması bu kararlara uymayanlara işlem yapılması istendi.

İlgili Makaleler