Gündem

İçişleri Bakanlığından 81 İl Valiliğine Covid-19 Tedbiri İçin Yeni Yazı Gönderildi

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine yeni bir genelge gönderildi. Söz konusu genelgede "asker uğurlaması" konusunda uyarı yapıldı ve toplu askere uğurlama törenlerinin geçici olarak yasaklandığı hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından corona virüsü tedbirleri kapsamında 81 İl Valiliğine yeni bir yazı gönderildi. Bu genelgede askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine yasaklandığı hatırlatıldı.

Bakanlık tarafından yazı gönderilerek valilikler tedbir konusunda yeniden uyarıldı. Gönderilen yazıda Türkiye’nin salgınla mücadelesinde gelinen nokta itibarıyla kontrollü sosyal hayata geçtiği ancak virüse ilişkin tedbirlerin elden bırakılmaması gerektiğine vurgu yapıldı.

HALA KISITLAMA KAPSAMINDA

Gönderilen yazının devamında salgın riskinin hala devam ettiği belirtildi ve yeni dönemde de maske, mesafe ve hijyen kurallarının hayati önem taşıdığı ifade edildi. Ayrıca salgınla mücadelede tüm kesimlerin tedbiri elden bırakmaması gerektiğine dikkat çekilerek, özellikle toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerin salgını riskini artıracağı, bu tür faaliyetlerin hala kısıtlama kapsamında olduğu vurgulandı.

Söz konusu yazıda son zamanlarda kamuoyuna yansıyan asker uğurlamaları görüntüleri nedeniyle kamuoyunda sanki bu konudaki kısıtlamanın kalktığı algısının oluştuğunu vurgulayarak 21 Mart’ta valiliklere gönderilen asker uğurlamasıyla ilgili genelgenin hala yürürlükte olduğu belirtildi.

UYMAYANLARA İŞLEM YAPILACAK

Bununla birlikte askere gidecek vatandaşlar için toplu olarak askere uğurlama törenlerinin geçici süreliğine yasaklandığı hatırlatıldı ve valiliklerden bu kapsamda gerekli tedbirlerin alınması bu kararlara uymayanlara işlem yapılması istendi.

İlgili Makaleler