Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 İle Yeni Genelge! Denetimler Başlıyor

Covid-19 salgını sebebiyle kapalı tutulan kuaför berber ve güzellik salonlarının normalleşme süreci kapsamında 11 Mayıs itibariyle açılmasının ardından denetimlere hız verildi. Kuaför ve berberlerin yanı sıra taksi, pazar yerleri ve toplu taşıma araçlarında da denetim yapılacağına dair İçişleri Bakanlığı, 81 ile genelge gönderdi.

11 Mayıs itibariyle açılan kuaför, berber ve güzellik salonlarının yanı sıra taksilere, pazar yerlerine ve toplu taşıma araçlarına denetim gerçekleştirileceği açıklandı. İçişleri Bakanlığı, konuya ilişkin genelgeyi 81 ile gönderdi.

İçişleri Bakanlığı’nca 81 ile iletilen genelgede bugün tüm ülkede iki ayrı denetim gerçekleştirileceği açıklandı.

DENETİM TİMLERİ OLUŞTURULDU

Gönderilen genelgede, “Bugün 81 ilde eş zamanlı iki ayrı denetim yapılacak. Denetimlerden biri İçişleri Bakanlığı talimatı ile tüm valilikler ve kaymakamlıklar bünyesinde oluşturulan denetim timleri ile berber/kuaför/güzellik merkezleri, alışveriş merkezleri, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım faaliyetleri ve seyahat kısıtlaması olan illerde şehir giriş çıkışlarına yönelik olacak.” ifadeleri yer aldı.

TÜRKİYE GÜVEN HUZUR UYGULAMASI

Konuya ilişkin “İkinci denetim ise Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ülke geneline eş zamanlı 15:00-24:00 saatleri arasında 51 bin 885 personelin katılımıyla Türkiye Güven Huzur Uygulaması gerçekleştirecek.” denildi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler