Gündem

İçişleri Bakanlığı ‘ndan FOX Habere Sert Tepki: Türkçe Anlamıyorsanız İngilizce Yazıyoruz

İçişleri Bakanlığı tararafından bir habere tepki gösterildi. Tepki gösterilen haberin Akpınar Mahallesi'ndeki çadır alanına yardım gitmedi" başlıklı haber olduğu ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından özel bir televizyon kanalında yayımlanan “Akpınar Mahallesi’ndeki çadır alanına yardım gitmedi” haberine tepki göstererek çeşitli açıklamalarda bulunuldu.

Söz konusu haber hakkında yapılan açıklamada “Türkçe anlamıyorsanız, İngilizce yazıyoruz, To: Fox News” ifadeleri kullanıldı ve Akpınar çadır alanı ve mahalleye yapılan yardımlar belirtildi.

İçişleri Bakanlığı Yardım Açıklaması
Yardım Açıklaması

AÇIKLAMA YAPILDI

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada İçişleri Bakanlığı ‘nın sosyal medya hesabı üzerinden duyuruldu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Tüm Elazığ, Malatya ve ülkemiz şahittir. İlk andan itibaren tüm kurumlarımızla, samimiyetle depremin yaralarını sarmaya çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Zarar vermek, yara açmak, milletimizin güvenini zedelemek için böyle yayın yapmak zorunda değilsiniz.

Bir gün iyiliğe işiniz düşebilir.

Bir gün AFAD’a işiniz düşebilir.

Yayın politikanızı eleştiriyoruz.

Ve aşağıda sunduğunuz haberin yeri olan…,”

Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada şöyle devam edildi:

Sadece tarafımızdan son on beş günde gönderilen yardımların bir kısmını üzülerek sıralıyoruz.

Türkçe anlamıyorsanız, İngilizce yazıyoruz. To: Fox News.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir