GündemKamu Haberleri

İçişleri Bakanlığından kritik sokağa çıkma yasağı açıklaması

Bilindiği gibi bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu sokağa çıkma yasağı hakkında İçişleri Bakanlığı tarafından bir açıklama yapıldı ve kısıtlamalara uymayan 24 bin 755 kişi hakkında adli ve idari işlem yapıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Kovid-19 salgınıyla mücadelede toplumsal ve bireysel sağlığın korunmasına yönelik sokağa çıkma kısıtlaması uygulamasının devam ettiği hatırlatıldı.

ADLİ YA DA İDARİ İŞLEM YAPILDI 

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın devamında hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise cuma saat 21.00’den pazartesi saat 05.00’e kadar devam eden kısıtlamaya vatandaşların büyük oranda uyum sağladığı bildirildi ve kısıtlama kararına uymayan vatandaşlara idari ya da adli işlem yapıldığı bildirildi.

YAPILAN AÇIKLAMA 

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“11 Ocak Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 15 Ocak Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 18 Ocak Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 24 bin 755 kişiye, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nin ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır. Pandemi ile mücadelemiz sona erip, normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz”

İlgili Makaleler