Gündem

İçişleri Bakanlığından Önemli Corona Virüsü Tedbiri

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliğine genelge gönderildi. Bu genelge kapsamında salgın nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10.00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetlerinin durdurulacağı ifade edildi.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliğine corona virüsü tedbirlerine ilişkin bir genelge gönderdi. Bu genelge kapsamında yarın saat 10:00 itibari ile eğlence faaliyetleri geçici süreliğine durdurulacak.

GENELGENİN DETAYLARI

Genelge kapsamında corona virüsü salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek için Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmelere göre “Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri” olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini artıracağı, bu nedenle pavyon, diskotek, bar, gece kulüplerinin yarın saat 10:00 itibariyle geçici süreliğine faaliyetleri durdurulacağı ifade edildi.

Ayrıca İçişleri Bakanlığı tarafından il Valiliklerine gönderilen genelgede söz konusu tedbirlere ilişkin vali/kaymakamlar tarafından il/ilçe belediyeleri ile işbirliği içinde ilgi Kanun hükümleri çerçevesinde gerekli gerekli tedbirlerin ivedilikle alınması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir