Gündem

İçişleri Bakanlığından Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması

İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı sokağa çıkma yasağı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Çataklı açıklamalarında vatandaşlardan daha yüce bir hassasiyet istediklerini belirterek sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili şu an alınan bir karar ve değerlendirme olmadığını ifade etti.

İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Ağustos ayına ilişkin bakanlık faaliyetlerini içeren ‘Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı’nı gerçekleştirdi ve önemli açıklamalarda bulundu. İsmail Çataklı açıklamalarında sokağa çıkma yasağı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Çataklı toplantıda basın mensuplarından gelen soruları da yanıtladı ve gündemde olan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili bir karar olmadığını vurguladı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

İsmail Çataklı açıklamalarında asker uğurlaması, düğün dernek organizasyonları gibi etkinliklerde vatandaşın daha tedbirli davranması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Vatandaşlarımızdan daha yüce bir hassasiyet bekliyoruz. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu bir değerlendirme yaparak, tavsiyede bulunuyor. İçişleri Bakanlığı bu tavsiyeler sonucunda karar alıyor. Bu canlı bir süreç. Zaman zaman belli tedbirler alınıyor ama sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili şu an alınan bir karar ve değerlendirme yok. Şu aşamada böyle bir durum söz konusu değil”

İlgili Makaleler