Alexa

İçişleri, Çalışma, Sağlık ve Çevre Bakanlıkları Memur Alım İlanları

4 farklı bakanlık yayımladıkları ilanlar ile çeşitli pozisyonlarda memur personel alımı yapıyorlar. KPSS puanıyla yada KPSS'siz yapılan alımlara ilişkin tüm detaylar.

İçişleri, Çalışma, Sağlık ve Çevre Bakanlıkları Memur Alım İlanları

4 farklı bakanlık yayımladıkları ilanlar ile çeşitli pozisyonlarda memur personel alımı yapıyorlar. KPSS puanıyla yada KPSS'siz yapılan alımlara ilişkin tüm detaylar.

İçişleri, Çalışma, Sağlık ve Çevre Bakanlıkları Memur Alım İlanları
Editor: Mustafa Karagöz
11 Nisan 2019 - 14:28 - Güncelleme: 15 Nisan 2019 - 10:50

Bakanlıklar kendilerine ait internet siteleri üzerinden yada Devlet Personel Başkanlığı'nın web sayfası üzerinden yayımladıkları ilanlar ile memur personel alımı yapacaklarını duyurdular. 

Çeşitli kadrolarda yapılacak bu alımlarda hem KPSS puan sıralaması esasına göre memur alımları hemde KPSS puan şartı olmadan yapılıyor.

Bu Çerçevede;

* Memur alımı yapacak olan bakanlıklar hangileri?

* Alımlar hangi kadrolardan olacak?* İlanlara başvurular nasıl yapılacak?

Bu üç sorunun cevabını Kamuilanlari.com olarak sizlere aşağıda cevaplandırdık. 

MEMUR ALIMI YAPACAK BAKANLIKLAR?

Memur personel alımı için ilan yayımlayan 4 farklı bakanlık bulunuyor. Bu bakanlıklar Sağlık Bakanlığı kendi bünyesine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bakanlığın Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü bünyesine, İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları bünyesine memur alımı yapacaklar. 

KPSS PUANI İLE YAPILAN MEMUR ALIMLARI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı birimlerine yapılacak memur alımları KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak. Bu kurumların ilanlarına ilgili KPSS puan türünden en az 60 almış olan adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Aile Bakanlığı Personel Alım İlanı

Kırklareli Demirköy SYDV ile Konya Altınekin SYDV tarafından yayımlanan memur alım ilanlarında Büro Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. 60 KPSS puanıyla başvuru yapılacak alımlara ilgili lisans bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapacaklar. (bölüm şartı her SYDV için değişiyor)

İçişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesine bağlık birimlere yapılacak olan alımlara en az lise mezunu ve 60 KPSS puanına sahip adaylar başvuru yapabilecekler. 

Alımlar; Büro Personeli (Dava Takip, Mali İşler, Bilgisayar Veri Bankası), Tekniker (Elektrik, Harita Kadastro, Bilgisayar, İnşaat, Video Montaj) Teknisyen (Elektrik, Elektronik, Sıhhı Tesisat) Destek Personeli (Boyacı/Badanacı, Hizmetli, Garson) kadrolarına yapılacak. 

KPSS'SİZ PERSONEL ALIM İLANLARINA

Personel alım ilanlarında KPSS şartı talep etmeyen bakanlıklar arasında Sağlık Bakanlığı ve Çevre Bakanlığı bulunuyor. 

Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanını kendi internet sitesi üzerinden adaylara duyurdu. İlanda alımların bir proje kapsamında yapılacağı bildirilirken alımlar Sağlık Bakanlığı Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dili ve Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği veya Mütercim-Tercümanlık Bölümlerinden birinden mezun adaylar arasından teknik dil tercümanı pozisyonuna yapılacak. 

Çevre Bakanlığı Personel Alım İlanı

Çevre Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların sözleşemeli bilişim personeli pozisyonlarına yapılacağı açıklandı. İlanda yer alan açık kadrolar;

Yazılım Geliştirme Takım Lideri ve Çözüm Mimarı, Kıdemli Uygulama Geliştirme Uzmanı (.Net), Veri Tabanı Yönetimi Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Sistem Uzmanı (B Grubu), Kıdemli Ağ Uzmanı (B Grubu), Uygulama Geliştirme Uzmanı (.NET), Uygulama Geliştirme Uzmanı (Java), Sistem Uzmanı (Unix ve Linux).

İLAN METİNLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarına dair detaylar;

Aile Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Haber KaynağıKamuilanlari.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum