Personel Alımı

İçişleri, Tarım ve Orman Bakanlığı Derken; Şimdi De Aile Bakanlığı’ndan İş İlanı Yayınlandı! 25 Şehirde Birden Alımlar Gerçekleştirilecek! Başvurular…

Türkiye’nin kamu kurum ve kuruluşlarında yapılacak olan işe alımlar, haziran ayında da devam ediyor. Geçtiğimiz gün ilan yayınlamış olan İçişleri Bakanlığı 3 binden fazla personel alacağını duyurmuşken; ardından Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yayınladığı ilanla birlikte Devlet Su İşleri ve Orman Genel Müdürlüğü bünyesine de alım yapılacağı ortaya çıkmış bulunuyor. Bu kez alım yapacağını duyuran bakanlık ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı oluyor.

Kendi bünyesinde ve taşra teşkilatlarında istihdam etmek üzere personel alımı için düğmeye başmış olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 25 farklı şehirde personel alımlarına başlıyor. Haziran ayı içerisinde işe alım sürecini tamamlayacak olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, adaylarda arayacağı şartlardan hangi şehirlerden başvuru yapacağına kadar yayınladığı ilan içerisinde her bir detaya yer vermiş bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş İlanı 2022

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Adıyaman, Ağrı, Bitlis, Bolu, Düzce, Edirne, Elazığ, Giresun, İstanbul, Kahramanmaraş, Kastamonu, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Van, Yozgat ve Zonguldak teşkilatlarında çalıştırılmak üzere personel arıyor. Bazı pozisyonlar (işaret dili tercümanı gibi) için uygulamalı sınav da gerçekleştirecek olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvuruları Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Kariyer Kapısı üzerinden kabul ediyor. Başvurular için sistemini açık hale getirmiş olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, son başvuru tarihini ise, 10 Haziran 2022 olarak duyurmuş bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş İlanı Başvuru Şartları

Yapacağı personel alımı için şartları da belirlemiş olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18 ile 65 yaş aralığında kamu haklarından mahrum olmayan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan, sağlık açısından çalışmasına engel bir durum olmayan ve adli sicil kaydı temiz olan adayların başvurularını kabul ediyor. Bunun yanı sıra işaret dili tercümanlığı pozisyonuna özel şartlar da belirlemiş olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu pozisyona başvuru yapacak olan adayların KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olan adayların başvurularını değerlendirmeye alıyor. Ayrıca, adayların; MS Office programlarını iyi derecede kullanabiliyor olması, en az lisans düzeyinde mezun olmuş olması, işaret dili bildiğini gösterir belge veya sertifikaya sahip olması ve erkek adaylar için askerlik ile bir ilişiğinin bulunmaması şartlarını da yerine getirmesi gerekiyor.

İlgili Makaleler