Gündem

İcra-iflas takipleri corona virüs nedeniyle durduruldu! Resmi gazetede yayımlandı

Son dakika... Corona virüsü önlemleri kapsamında icra- iflas takipleri durduruldu. Karar resmi gazetede yayımlandı.

Türkiye’de yüzlerce kişinin hastalanmasına neden olan corona virüsüne karşı yeni bir tedbir kararı daha alındı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı yeni kararnameye göre; icra- iflas takipleri 30 Nisan’a kadar durduruldu. Karar, Resmi gazetede yayımlandı

İcra ve İflas takiplerinin durdurulması hakkında kararda aşağıdaki ifadeler yer aldı. :

MADDE 1- Çin Halk Cumhuriyetinde ortaya çıkan ve birçok ülkeye yayılan COVID-19 salgın hastalığının ülkemizde yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında; işbu kararın yayımı tarihinden 30/04/2020 tarihine kadar, nafaka alacaklarına ilişkin icra takipleri hariç olmak üzere, yurt genelinde yürütülmekte olan tüm icra ve iflas takipleri ile bu takiplere ilişkin sürelerin durdurulmasına ve bu çerçevede taraf ve takip işlemlerinin yapılmamasına, yeni icra ve iflas takip taleplerinin alınmamasına ve ihtiyati haciz kararlarının icra ve infaz edilmemesine karar verilmiştir. -İcra ve iflas daireleri tarafından daha önce satış günü ilan edilmiş mal veya hakların artırma gününün durdurma tarihleri içinde kaldığı durumlarda, bu mal veya haklar için 30/04/2020 tarihinden sonra yeni bir talep aranmaksızın satış günü verilir.

Bu durumda satış ilanı sadece Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) İcra Malları Elektronik Satış Portalında yapılır. MADDE 2- Bu karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer. MADDE 3- Bu karar hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.
MADDE 3- Bu karar hükümlerini Adalet Bakanı yürütür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir