Ekonomi

İddialar Doğru Çıktı! Bugünden İtibaren Akaryakıt Zamlı Satılacak!

Dün ortaya atılan iddiaya göre akaryakıt fiyatlarına yeniden zam gelecek denilmişti. Bu iddiayı duyan milyonlarca vatandaş gece yarısına kadar yeniden araçlarıyla akaryakıt kuyruğuna girdi. Bilindiği üzere 1 Ocak 2022 tarihinde de akaryakıta zam getirilmiş, vatandaşın yeni yıl sevinci yarıda kalmıştı. Yapılan açıklamaya göre akaryakıta 1 hafta sonra yeniden zam geldi. İşte güncel benzin motorin ve LPG fiyatları…

Akaryakıt Zammı Hayal Kırıklığına Uğrattı!

Akaryakıta 1 hafta içinde 2 kez, 1 yılda 46 kez zam yapıldı. Özellikle otomobil sahiplerinin cebini yakacak olan akaryakıt zammı açıklandı. Dün kulislerde dolaşan bir iddia olarak ortaya çıkan akaryakıt zammı henüz netlik kazanmamıştı. Kesin açıklama akşam saatlerinde vatandaşa duyuruldu. Bugün itibariyle akaryakıt almak isteyen vatandaşlar artık zamlı fiyatlarından alabilecek.

EPGİS resmi Twitter hesabından yeni zammı böyle açıkladı; “Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 08/01/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 63 Motorinde 94 KRŞ/LT Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Bugün itibariyle akaryakıt fiyatlarında, benzinin litre fiyatı 63 kuruş, motorinin litre fiyatı 94 kuruş olarak güncellendi. EPGİS’ ten açıklamasına göre, Ankara’da benzinin yeni fiyatı 13,64 TL olurken, İstanbul’da 13,57 TL, İzmir’de 13,65 TL olarak güncellendi. Ankara ve İzmir’de motorinin litre fiyatı 13,78 TL oldu. Gece yarısından itibaren İstanbul’da Motorinin litresi ise 13,71 TL olarak ifade edildi.

İlgili Makaleler