Gündem

İdlib Şehitlerimizin Kimlikleri Belli Oldu ! İşte Detaylar…

Suriye’nin İdlib kentinde Esed güçlerinin topçu atışı sonucunda 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralanmıştı. Bu saldırının ardından şehit olan askerlerimizin kimlikleri belli oldu.

İdlib rejim unsurlarının saldırısı sonucunda 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralanmıştı. Meydana gelen saldırıda şehit düşen 5 askerimizin kimlikleri belli oldu.

Çatışmaların önlenmesi amacı ile İdlib gönderilen Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına Esad rejimi unsurları tarafından topçu atışı ile saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırıda 5 askerimiz şehit olurken 5 askerimiz de yaralandı.

ŞEHİTLERİMİZİN KİMLİKLERİ

Buna göre İdlib şehitlerimizin kimlikleri “Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Halil Açıkgöz, Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak, Piyade Uzman Çavuş Davut Özcan, Uzman Onbaşı Enes Alper ve Piyade Uzman Onbaşı Fatih Saylak” şeklindedir.

CENAZEYE GİDERKEN ŞEHİT HABERİ ALDILAR

İdlib bölgesinde rejim güçleri tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonrası şehit olan Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak’ın (24) acı haberi ailesine verildi.

Albayrak’ın şehit haberi dayısı Hayrullah Güvenç’in de bugün kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybettiği, ailesinin de onun cenazesine giderken, yolda alındığı belirtildi.

1,5 YIL ÖNCE GÖREVE BAŞLAMIŞTI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) 1,5 yıl önce göreve başlayan Piyade Uzman Onbaşı İbrahim Albayrak, İdlib bölgesinde rejim tarafından yapılan yoğun topçu atışı sonucu şehit oldu. Ayrıca acı haber memleketi Kayseri’ye verildi.

Şehit olan İbrahim Albayrak’ın 8 ay önce nişanlandığı, yaz ayında da evlilik planları yaptığı ortaya çıktı. Şehit Albayrak’ın ağabeyi Doğan Albayrak’ın da İdlib’de uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi.

Son dakika gelişmelerini ve güncel haberleri Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir