Gündem

İdlib’deki saldırıya ilişkin sosyal medya paylaşımlarına soruşturma açıldı!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Suriye’nin İdlib eyaletinde gerçekleştirilen saldırı sonucu şehit edilen askerlerimize ait olduğu yönünde sosyal medya üzerinden gerçeğe aykırı ve prokavatif olarak yapılan paylaşımlara karşı soruşturma başlattı.

Dün İdlib’de 33 askerimizin şehit edildiği saldırıya ilişkin sosyal medyada daha fazla askerin şehit olduğu gerçeğe aykırı paylaşımlara karşı Ankara Başsavcılığı tarafından soruşturma açıldı.

Savcılık açıklamasında, “27 Şubat 2020 tarihinde Suriye’nin İdlib şehrinde gerçekleştirilen menfur saldırı sonucu şehit edilen askerlerimize ait olduğu yönünde sosyal medya üzerinden provokatif amaçlı ve gerçeğe aykırı olarak yayımlanan video, resim ve paylaşımlar hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 216, 217 ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 7/2. maddesi kapsamında “Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama, Kanunlara Uymamaya Tahrik, Terör Örgütü Propagandası Yapmak” suçlarından Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından re’sen soruşturma başlatılmıştır.” İfadelerini kullandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir