Gündem

İftar İçin Toplanan İki Aileden Korkutan Haber! 5 Kişide Covid-19 Tespit Edildi

Uşak'ta vatandaşların rehavete kapılması üzerine Covid-19 vaka sayılarının kısa bir sürede arttığı gözlemlenmişti. Bunu doğrular nitelikte bir olay yine Uşak'ın Banaz ilçesinde meydana geldi. İftar yemeği için toplanan iki ailenin 5 ferdinde Covid-19 tespit edildiği öğrenildi.

Uşak’ın Banaz ilçesinde yaşanan olayda, tedbirlere uyulmadığı bir kere daha gözlemlendi. Banaz Kaymakamlığı’nın açıklamasına göre, iftar yemeği için toplanan iki ailenin 5 ferdinde Covid-19 saptandığı belirtildi.

BU OLAY ÖRNEK OLSUN

Covid-19 tespit edilen aile fertlerinin hastaneye kaldırılarak tedavilerinin başlatıldığı aktarılan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

“Bu örnek vakadan hareketle Ramazan ayında da sosyal mesafeyi koruyalım. Bu Ramazan’ı evde geçirelim. İftar ziyaretleri yapmayalım, misafir kabul etmeyelim. Bayramda büyüklerimizle ziyaret etmeksizin, uzaktan görüşelim. Kıymetli büyüklerimiz torunların harçlıklarını mobil bankacılık üzerinden gönderelim. Evde kalın güvende kalın.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler