Ekonomi

İhtiyaç, Konut ve Taşıt Kredisi Faiz Oranlarında Son Durum Ne?

Vatandaşlar tarafından bankaların düzenlemiş olduğu kredi oranları ve kredi kampanyaları yakından takip ediliyor. Acil nakit para ihtiyacı olan veya otomobil almak isteyen vatandaşlar kredi kampanyalarını araştırıyorlar.

Acil nakit para ihtiyacı olanlar, bir araba almak isteyenler ve bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar, bankaların düzenlemiş olduğu kredi oranlarını ve kredi kampanyalarını yakından takip etmeye devam ediyorlar.

Bankaların kredi faiz oranları son dönemlere göre düşük seyretmeye devam ediyor. Acil ihtiyaçları sebebiyle kredi arayışında olan vatandaşlar ise en uygun kredi veren banka hangisi sorusunun yanıtını arıyor. Yine kredi faizleri düşecek mi sorusu da cevap aranan bir diğer konu olarak önümüze çıkıyor.

Tumhaber.com‘un haberine göre,Kredi çekmek isteyen kişiler kadar daha önce yüksek faizle kredi kullanan kişiler de kredi faizleri düşecek mi yapılandırma yapılacak mı sorusuna yanıt arıyor.

Yükselişini sürdüren dolar kuru, altın fiyatları ve enflasyon rakamları faizler üzerinde yüksek baskı oluştururken, son ekonomik göstergeler, koronavirüsün etkileri ve dünya para piyasalarının ülkemizde oluşturacağı son durumu, bankaların bekleme ihtimali ağırlık kazanıyor.

13 Mart 2020 tarihi itibariyle Bankaların güncel İhtiyaç, Taşıt ve Konut kredisi listesine ulaşmak için TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir