GündemKamu Haberleri

İhtiyaç sahipleri için ‘Gönül Çarşısı’ kuruldu! Ücretsiz faydalanabilecekler

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan corona virüsünün Türkiye’deki etkileri de sürmeye devam ediyor. Bu dönemde vatandaşların mağdur olmasını istemeyen Belediyeler çeşitli destek kampanyaları yürütüyor. Ankara Mamak Belediyesi'nden ihtiyaç sahiplerini sevindirecek haber geldi. Belediye ‘Gönül Çarşısı projesi’ hizmete başladı. Çarşılardan, ekonomik olarak zor durumda olanlar ücretsiz faydalanabilecekler.

Çin’in Wuhan kentinde hayvan pazarından çıktığı öne sürülen corona virüsü tüm dünyaya yayıldı. Virüs salgınının Türkiye’de de özellikle ekonomik olarak etkilerini gösteriyor. Bu dönemde virüs salgını yüzünden vatandaşların mağduriyet yaşamasını istemeyen pek çok Belediye harekete geçti. Son olarak Ankara Mamak Belediyesi’nin ihtiyacı olanlar için ‘Gönül Çarşıları projesi’ni hayata geçirdiği öğrenildi. 10 farklı noktada kurulan Çarşıda tüm ihtiyacı olan vatandaşlara yardım eli uzatılıyor. “İmkânı olan verecek, ihtiyacı olan alacak” sloganıyla yürütülen proje ile İhtiyaç sahipleri, yardımların kimden geldiğini bilmeyerek, ihtiyacını bu çadırlar aracılığıyla giderebiliyor. Ramazan ayı vesilesiyle hayır yapmak ve yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar da ürün götürebiliyor.

Zor günler dayanışma ile aşılır

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse proje hakkında yaptığı açıklamada, “Sağ elin verdiğini sol elin görmemesi kültürüne sahip bir millet olarak yardıma muhtaç vatandaşlarımızın ihtiyacı karşılanacak inşallah. Bu iyilik projesinin tüm Mamak’ı kuşatmasını hedefliyoruz. Hemşerilerimiz getirdikleri her ürünün muhakkak ihtiyaç sahibinin evine gideceğini bilsinler. Zor günler dayanışma ile aşılır” ifadelerini kullandı.

Belediyenin resmi internet sitesi üzerinden proje için şu ifadeler kullanıldı:

Mamak Belediyesi olarak, halkımıza en iyi hizmeti sunmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olabilmek için 2020 yılında Mamak Gönül Çarşısı projemizi hayata geçirdik.Mamak Gönül Çarşısı’nda, ihtiyaç sahibi ailelerimize temin ettiğimiz Gönül Kart ile hem gıda alışverişlerini yapabilme imkânı sunuyor, hem de sizlerin bağışta bulunacağı elektronik, beyaz eşya, mobilya gibi ikinci el ürünlere sahip olma imkânını sunuyoruz.
Kurduğumuz bu gönül köprüsünde amacımız; dar gelirli, yardıma muhtaç vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırarak, daha huzurlu ve mutlu bir toplum ile yarınlara gülümsemektir.Gönül vererek başladığımız bu işte inanıyoruz ki birlik ve beraberlik içerisinde olmanın ve yardımlaşmanın verdiği huzurla, hepimiz için “Mamak daha güzel olacak.

Gönül Çarşısı Projesi Nedir?

Mamak Belediyesi tarafından kurulan Mamak Gönül Çarşısı, ihtiyaç sahibi kişilerin hem market alışverişlerini yapabileceği hem de ikinci el ürünlere sahip olabileceği bir projedir. Çarşıda ikinci el ürün temini, ihtiyaç sahiplerinin başvurusu ile başvuru sırasına göre yapılırken, market alışverişleri ise başvuru yapan ihtiyaç sahiplerinin gerekli belgeleri tamamlaması sonucunda belirli bir süresi ve limiti bulunan Gönül Kart ile yapılmaktadır.

Gönül Çarşılarının kurulduğu yerler :

Şafaktepe Mahallesi
Tıp Fakültesi Caddesi
Boğaziçi Mahallesi
Yeşilbayır Mahallesi
Küçükkayaş Mahallesi
Kutludüğün Mahallesi
Kıbrısköyü Mahallesi
Lalahan Mahallesi
Başak Mahallesi
İmam Alim Sultan Caddesi

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

 

İlgili Makaleler