Gündem

İki Şehir İçin Kritik Karar ! Yeni Kısıtlama Getirildi

Van ve Osmaniye illerinde kritik kararlar alındı. Söz konusu karar kapsamında yeni kısıtlamalar getirildi. Artan vaka sayısından dolayı Van'da 65 yaş ve üzeri vatandaşlar, toplu taşıma araçlarından günde sadece iki kez yararlanabilecek.

Salgının en çok etkisini gösterdiği illerden olan Van ve Osmaniye’de önemli kararlar alındı. Bu kararlar doğrultusunda 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için kısıtlama getirildi. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar İl Valilikleri tarafından duyuruldu.

VAN’DA KISITLAMA

Van Valiliğinden yapılan açıklama şöyle oldu:

“İlimiz sınırları içerisindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız, ücretsiz olarak kullandığı belediye toplu taşıma araçlarından günde sadece iki kez yararlanabilecek. İlimiz sınırları içerisindeki 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın bugünden itibaren (20.08.2020) 20 Eylül 2020 tarihine kadar lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri ve benzeri umuma açık ve eğlence yerlerine girmeleri kısıtlanmıştır.”

OSMANİYE’DE KISITLAMA

Osmaniye Valiliği tarafından yapılan duyuruda ise şöyle denildi:

“İlimiz genelinde düğün, kına, nişan, nikah, mevlit, sünnet merasimi gibi toplu etkinliklere birinci derece akraba hariç 65 yaş ve üzerindeki misafirlerin kabul edilmemesine, toplu taşıma araçlarını 10.00-17.00 saatlerinde kullanabilmelerine, pazar, alışveriş merkezi, sosyete pazarı gibi toplu alışveriş mekanlarına girişlerinin sınırlandırılmasına, buralardan almak istedikleri ihtiyaçları konusunda Vefa Destek Gruplarınca gerekli desteğin sağlanmasına, piknik ve mesire alanlarından sadece aynı hanede yaşayan aile mensuplarının bir arada bulunmasıyla istifade edebilmelerine karar verilmiştir.”

İlgili Makaleler