Ekonomi

İkinci El Araba Alacaklara Kötü Haber ! Kritik Açıklama Yapıldı

Son dönemlerde altın ve döviz fiyatları artıyor. Bu doğrultuda pandemi nedeniyle sıfır araç üretimi de yaşanan sorunlardan kaynaklı ikinci el araç piyasasındaki fiyat artışı devam ediyor. Konu hakkında Adana Oto Alım Satım Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Mehmed Güveloğlu bir açıklama yaptı ve ikinci dalga söylentisinin bile fiyatlara yansıdığını her 5-10 günde bir fiyatların güncellendiği belirtildi.

Adana Oto Alım Satım Komisyoncuları Esnaf Odası Başkanı Mehmed Güveloğlu yaptığı açıklamalarında ikinci el araca artan rağbet ise fiyatları neredeyse 3’e katladı. Bazı model araçların ise aynı modelin ‘0’ kilometresinden daha yüksek bir ücrete satılmasının şaşırttığını belirtti. Ayrıca Güveloğlu açıklamlaarında şu ifadelere yer verdi:

“Bu yükselişte çok kayda değer bir yükseliş yok. Bizim ikinci el araç satımında kredili satış oranımız yüzde 20. Yüzde 80’i nakit satılıyor. Enteresan bir durum var. Kredi faizleri düştüğü halde insanların parası var ve nakit alıyor. Hiç etkileyeceğini zannetmiyorum”

“HER 5-10 GÜNDE ARABA FİYATLARI DEĞİŞİYOR”

Bunun yanı sıra Bunun yanı sıra Mehmed Güveloğlu açıklamalarının devamında corona virüsünde ikinci dalganın yaşanmasının ikinci el araç fiyatlarını daha da yükselteceğini belirtti ve şöyle devam etti:

“Allah korusun öyle bir şey olmaz ama eğer olursa bu araç fiyatları ciddi anlamda yükselmeye devam edecek. Şu an ikinci el araç piyasası çok iyi durumda. Galericiler dahi ikinci el arabalarını satmak istemiyor. Sattığı zaman çünkü yerine alamıyor. 10 gün bir otomobil elinde durduğundan sonra tekrardan fiyat yükseltiyor. Her 5-10 günde arabaların fiyatları değişiyor”

İlgili Makaleler